تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد

تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد در چیست؟

رنگ ترافیکی از عناصر مهم شهری هستند که سبب زیبایی خیابان ها  و ایمن سازی آن ها می شوند. نماد های ترافیکی و خط کشی های محوری از ابزارهای بسیار مهمی هستند که رانندگان را راهنمایی میکنند. این رنگ ها در تنوعی از رنگ های مشخصی قرار دارند. اغلب رنگ های ترافیکی سفید، قرمز، زرد و مشکی هستند. رنگ های ترافیکی تاثیر عمیقی بر ایجاد نظم و امنیت در خیابان های شهری دارند. وجود آن ها و ترسیم این نماد ها و خط کشی ها به صورت الزام در قانون راهنمایی و رانندگی قرار دارد. اما در میان بسیاری از انواع رنگ های ترافیکی و تنوع فوق العاده بالای انواع این رنگ ها کدام یک کاربرد بهتری دارند؟ ما به شما در این مقاله می خواهیم به شما در مورد تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد توضیح دهیم.

تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد
تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد

 

تفاوت این رنگ ها با هم چیست و چرا باید از هر یک به دلایلی استفاده نمود؟ چرا کیفیت رنگ ترافیکی در برابر تردد بالا اهمیت بسیاری دارد؟ رنگ های ترافیکی بر اساس یک تقسیم بندی کلی به 2 دسته اصلی تقسیم میشوند. این رنگ ها تفاوت بسیار مهمی بر اساس دما با یکدیگر دارند. هنگام اجرای رنگ ترافیکی بسیار اهمیت دارد که دمای محیط و میزان رطوبت هوا به چه میزانی باشد. تا انتهای این مقاله همراه ما در دیبا نقش ژیوان باشید.

برای خرید و مشاوره با 02691301612 ، 09125691578 ، 09100568307 تماس بگیرید.

 

رنگ های ترافیکی در یک تقسیم بندی کلی

بر اساس تقسیم بندی های بین المللی در راستای تولید متناسب با شرایط جغرافیایی، رنگ ترافیکی بر 2 نوع تقسیم میشود.

 • رنگ ترافیکی گرم

 • رنگ ترافیکی سرد

هنگامی که قصد اجرای رنگ ترافیکی را داریم باید اجزای مختلف رنگ مانند سخت کننده و حلال را با آن ترکیب کنیم. دمای محیط در این هنگام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ممکن است در بسیاری از محیط ها دمای هوا بسیار بالا یا بسیار پایین باشد. رنگ ترافیکی گرم برای محیطی مناسب است که دمای آن عموما بالا باشد. اما برای اجرای رنگ ترافیکی سرد نیازی به دمای بالا نیست و اجزای رنگ در هوای سرد و دمای پائین نیز قابل اجرا و تخلیط هستند.

تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد
تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد

رنگ ترافیکی گرم چیست؟

دمای مناسب برای اجرای رنگ ترافیکی گرم 180 تا 190 درجه سانتیگراد است. از انواع پرکاربرد اجرای رنگ ترافیکی گرم در خط کشی جاده ها میتوان به اجرای گرم اسپری اشاره نمود. اجرا به روش اکستروژن و اسکرید نیز از انواع متداول اجرای رنگ های ترافیکی گرم است. رنگ های ترافیکی گرم به 3 نوع کلی تقسیم میشوند:

 • رنگ گرم ترافیکی هیدروکربنی
 • رنگ گرم ترافیکی اپوکسی
 • رنگ گرم ترافیکی آلکیدی

رنگ گرم ترافیکی خاصیت خشک شوندگی فوق العاده بالایی دارد. از این لحاظ مناسب برای اجرای رنگ در پروژه های بسیاری از جمله بازسازی و ترمیم است. در صورتی که نیاز به ترمیم رنگ کف جاده ها باشد میتوان به راحتی از این رنگ استفاده نمود و نگران زمان مسدود نگه داشتن جاده هم نبود.

تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد
تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد

رنگ ترافیکی گرم، مناسب برای بزرگراه ها…

مسیر هایی وجود دارند که حجم تردد بسیار بالاییی دارند. رنگ آمیزی و ترسیم این دست خیابان ها نیاز به رنگی دارد که انعطاف بالا، چسبندگی مناسب و خشک شوندگی مناسبی داشته باشد. این رنگ قابلیت اجرا در ضخامت 500 تا 6000 میکرون را دارد. رنگ ترافیکی گرم به صورت مذاب بر روی سطح اجرا میشود. از مزایای رنگ ترافیکی گرم:

 • طول عمر بالا
 • قابلیت اجرا در ضخامت های بالا
 • محصولی مقرون به صرفه
 • مناسب برای خط کشی های محوری

رنگ ترافیکی سرد چیست؟

اگر دمای محیطی که قصد اجرا در آن را داریم بالا نیست، بهتر است از این نوع رنگ استفاده کنید. رنگ سرد ترافیکی مناسب برای خط کشی های ممتد و منقطع است. همچنین استحکام این رنگ در برابر اتفاقات طبیعی بسیار بالا است. رنگ ترافیکی سرد بسیار مقاوم است و در صورت سایش و خراش بیشترین میزان حفاظت را ارائه می دهد. این نوع رنگ برای خط کشی های داخل و خارج از شهر کاربرد دارد. رنگ ترافیکی سرد را میتوان برای خط کشی های محوری در پارکینگ ها نیز استفاده نمود.

تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد
تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد

 

انواع رنگ سرد ترافیکی

 1. رنگ سرد ترافیکی بر پایه رزین کلروکائوچو
 2. رنگ سرد ترافیکی بر پایه رزین آکریلیک ترموپلاستیک
 3. رنگ سرد ترافیکی بر پایه پلی اورتان دو جزئی
 4. رنگ سرد ترافیکی بر پایه اپوکسی
 5. رنگ سرد ترافیکی بر پایه آکریلیک
تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد
تفاوت رنگ ترافیکی گرم و سرد

 

ما در دیبا نقش ژیوان سعی داریم از مدرن ترین تکنولوژی روز استفاده کنیم تا  برترین نمونه محصولات ترافیکی را به شما عزیزان ارائه دهیم. تجهیزات  نوین ما بر پایه استاندارد های اروپایی و قوانین داخلی طراحی و تولید شده اند. برای تهیه برترین رنگ های صنعتی ترافیکی با ما در دیبا نقش ژیوان تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.