حلال رنگ های ترافیکی

حلال رنگ های ترافیکی چیست و چه اهمیتی دارد؟

رنگ ترافیکی یکی از پرکاربرد ترین تولیدات صنایع رنگ شیمیایی هستند. مهم ترین کاربرد این رنگ ها خط کشی محوری جاده ها، ترسیم نماد ها ترافیکی بر بستر خیابان و علائم افقی است. اما رنگ ترافیکی جزء دیگری هم دارد که به عنوان حلال رنگ ترافیکی شناخته می شود. حلال رنگ ترافیکی مهم ترین قسمت در ترکیب و آماده سازی رنگ محسوب می شود. رنگهای ترافیکی در انواع و گونه های مختلفی تولید می شوند. هر یک از این رنگ ها نیاز به حلال ویژه خود را دارند.

تینر ترافیکی

با توجه به میزان استفاده از مواد شیمیایی و میزان آسیب به محیط زیست، بسیاری از محصولات صنایع رنگی بر پایه آب تولید می شوند. این به معنای استفاده از آب به عنوان حلال ترافیکی است. این رنگ ها سازگار با محیط زیست خود هستند و سبب ایجاد آلاینده در طبیعت نمی شوند. اما بخش عمده ای از رنگ های ترافیکی و بسیاری از دیگر انواع رنگ های شیمیایی بر پایه حلالهای روغنی و نفتی تولید شده اند.

 

برای خرید و مشاوره با 02691301612 ، 09125691578 ، 09100568307 تماس بگیرید.
شرکت دیبا نقش ژیوان

حلال رنگ ترافیکی چیست؟

حلال رنگ ترافیکی خواص رنگ را بهبود می بخشد و سبب بهبود و تشدید ویژگی های رنگ می شود. خاصیت اصلی حلال در جهت رقیق سازی رنگ و استفاده رنگ بر سطح آسفالت، بتن یا هر سطح دیگری است. حلال رنگ ترافیکی یا تینر طول عمر رنگ را افزایش می دهد و خواص آن را نیز افزایش می دهد. استفاده از هر نوع حلالی که مناسب با نوع رنگ باشد کاملا ضروری است چرا که رنگ بدون این ماده تقریبا جامد و سفت خواهد بود. بنابراین این ماده رنگ را برای به کارگیری آماده می سازد. استفاده از بسیاری از انواع رنگهای ترافیکی نیاز به حلال روغنی دارد. حلال رنگ ترافیکی مایعی فرار است که با رنگ ترکیب می شود.

تینر ترافیکی

هر رنگ ترافیکی حلال مخصوصی دارد؟

با توجه به خواصی که برای هر یک از گونه های رنگ های صنعتی مانند رنگ ترافیکی در نظر گرفته شده است، برای هر یک تینر ویژه هم تولید می شود. تمامی تینر ها مناسب برای استفاده در ترکیب تمامی انواع رنگ های ترافیکی نیستند. هنگام خرید با توجه به توصیه ای که بر روی رنگ نوشته شده است و با دریافت مشاوره می توانید بهترین تینر را برای رنگ ترافیکی خود انتخاب کنید. در واقع هر شرکت تولید رنگهای ترافیکی برای خود حلال ویژه ای را تولید می کند که سازگاری کامل و واکنش شیمیایی مناسب با رنگ را داشته باشد. بنابراین بسیار خطرناک است که برخی از رنگ ها را به اشتباه با حلال نامناسب ترکیب کنید.

تینر ترافیکی

چرا حلال رنگ ترافیکی اهمیت دارد؟

 • افزایش سرعت خشک شوندگی رنگ
 • بهبود خواص ماندگاری رنگ
 • افزایش درخشندگی و زیبایی رنگ
 • بهبود خواص رنگ برای اسپری شدن
 • افزایش کیفیت رنگ
 • افزایش مقاومت رنگ در برابر عوامل طبیعی
 • افزایش چسبندگی رنگ ترافیکی
 • افزایش انعطاف پذیری رنگ ترافیکی
 • افزایش طول عمر رنگ

نکات ایمنی در استفاده از رنگ ترافیکی

 1. حتما از دستکش و محافظ چشم استفاده کنید.
 2. حلال رنگ ترافیکی آتش زا است پس از قرار گیری در کنار لوازم خطرناک جلوگیری کنید.
 3. از نزدیک کردن تینر و انواع حلال به چشم و دهان خودداری کنید.
 4. مقدار زیادی از حلال می تواند رنگ را خراب کند.
 5. در هنگام ترکیب رنگ و تینر به آرامی و با دقت این کار را انجام دهید تا به خوبی ترکیب شود.
 6. تینر و رنگ را در فضای باز با هم ترکیب کنید.
 7. توصیه نامه ایمنی رنگ و حلال را مطالعه کنید.
 8. پس از برخورد حلال با صورت و چشم به سرعت با آب سرد بشوئید و به پزشک مراجعه کنید.
 9. به دور از نور، گرما ، حرارت و رطوبت نگهداری کنید.

تینر ترافیکی

آیا می توان از حلال استفاده نکرد؟

عدم استفاده از حلال رنگ و به کارگیری رنگ به این شکل سبب کاهش خواص رنگ خواهد شد. به این طریق عمر رنگ به شدت کاهش می یابد و آسیب پذیری آن در برابر عوامل مختلف افزایش خواهد یافت. هم چنین استفاده نکردن از تینر مخصوص هر رنگ می تواند همین اتفاقات را سبب شود. به خاطر داشته باشید عدم استفاده از حلال برای کاهش هزینه ها سبب نیاز به بازسازی خواهد شد.

تینر ترافیکی

حلال رنگ ترافیکی دیبا نقش ژیوان

یکی از برترین حلال های رنگی موجود در بازار به جرات حلال ژیوان است. خواص این ماده بسیار مناسب و کیفیت آن بسیار استاندارد است. طراحی  تولید حلال رنگی ژیوان به کمک تجهیزات استاندارد و مطابق با تجهیزات اروپا است. برای تهیه حلال رنگ ترافیکی دیبا نقش ژیوان با ما تماس بگیرید.

تینر ترافیکی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.