خط کشی خیابان

یکی از زیبایی های خیابان ها و جاده ها در داخل و خارج از شهر سطح خط کشی شده آن ها است. برای خط کشی جاده ها قوانین ویژه ای وجود دارند. هم چنین یکی از پرکاربرد ترین تولیدات صنایع شیمیایی مربوط به خط کشی جاده ها است. رنگ های ترافیکی که به صورت ویژه برای خط کشی و ایجاد نماد های ترافیکی که به علائم افقی شهرت دارند استفاده می شوند. رنگ های ترافیکی در طیفی خاص و با ویژگی هایی منحصر تولید می شوند تا به شیوه های گوناگون بر سطح جاده ها نقش ببندند.

خط کشی جاده ها به 3 شکل مختلف و به دلایل و با کاربرد های ویژه انجام می شود. هر یک از انوع خط کشی هایی که در خیابان ها شاهد آن بوده اید دارای مفهوم ویژه هستند. هر یک از انواع خط کشی جاده نمادی مشخص برای انتقال علائم ترفیکی به رانندگان هستند. فلسفه ایجاد خط کشی در جاده ها علاوه بر کمک به رانندگان و سهولت رانندگی، کاهش ترافیک های شهری و افزایش امنیت راننده و فرد پیاده بوده است. تا انتهای این مقاله همراه ما در دیبا نقش ژیوان بمانید تا به بررسی انواع خط کشی جاده ها بپردازیم.

خط کشی جاده ها

تلفن: 02691301612 ، موبایل: 09125691578، موبایل: 09100568307

 

رنگ خط کشی

رنگ ترافیکی، یکی از انواع محصولات صنایع شیمیایی وتولید رنگ است. مهم ترین کاربرد و گسترده ترین مورد استفاده از رنگ ترافیکی، خط کشی خیابان است. رنگ ترافیکی مناسب برای خط کشی خیابان، با فرمولاسیونی خاص و ویژگی های منحصری تولید می شوند. این نوع متریال مناسب برای خط کشی راه ها، مقاومتی مناسب در برابر آسیب های محیطی و عوامل جوی دارد. هم چنین این محصولات با تنوع رنگی ایده آل و قابلیت اجرا به روش های مدرن از جمله محصولات پراستفاده در سطح شهر ها هستند. خط کشی خیابان ها شامل ترسیم علائم و نمادهای خاصی می شود که مفهوم آن ها در نظر رانندگان و افراد پیاده مشخص است.

رنگ خط کشی جادهاین نماد ها با حفظ امنیت راه ها و انتقال مفاهیم به انسان ها، سبب کنترل ترافیک و کاهش صدمات ناشی از اشتباهات رانندگی می شوند. هم چنین خط کشی های محوری و لاین بندی بزرگراه ها از مهم ترین موارد استفاده از رنگ ترافیکی هستند. مهم ترین رنگ های ترافیکی برای خط کشی خیابان ها را می توان سفید، زرد، قرمز و آبی دانست. امروزه انواع رنگ های ترافیکی با مزایای بسیار توسط برند های مختلف در حال تولید هستند. هم چنین اجرای رنگ ترافیکی توسط ماشین آلات مخصوص و به وسیله نیروی حرفه ای صورت می گیرد.

 

انواع خط کشی جاده

خطوطی که روزانه با آن ها در سطح خیابان مواجه هستیم برای کنترل ترافیک ایجاد شده اند. هر یک از انواع خط کشی جاده ها نقشی متفاوت را ایفا می کنند. مهم ترین دلیل برای خط کشی خیابان ها به ویژه در بزرگراه ها، مشخص نمودن حریم خیابان است. 3 نوع خط کشی در خیابان ها وجود دارند.
1. خط کشی به شکل طولی
2. خط کشی به شکل عرضی
3. نشانگر ها و نماد های راهنمایی مسیر یا علائم افقی

خط کشی جاده ها

خط کشی طولی چیست و چه کاربردی دارد؟

از مهم ترین خطوطی که در خیابان ها دیده می شوند خط کشی های طولی هستند. خط کشی طولی به صورتی موازی با مسیر حرکت اتومبیل ایجاد می شود. خط کشی های طولی برای ایجاد خطوط وسط خیابان و مشخص کردن هر یک از لاین ها کاربرد دارند. هم چنین خط کشی محوری در خیابان ها و جاده ها به شکل طولی انجام می شود.

خط کشی جداکننده مسیر و نشان دهنده لبه روسازی هم به صورت طولی انجام می شود. خط کشی طولی به رانندگان کمک می کند تا مسیر حرکت را تشخیص دهند. نحوه جایگیری خودرو ها در طول مسیر را به وسیله خط کشی طولی مشخص می کنند. اغلب این نوع خط کشی خیابان با استفاده از رنگ ترافیکی سفید انجام  می شود.

خط کشی جاده ها

انواع خط کشی های طولی

• خط کشی محور
• خطوط وسط
• خط کشی های ممتد و منقطع
خطوط طولی می توانند به صورت ممتد، منقطع، هاشور، ترکیبی از ممتد و منقطع، زیگزاگ و پارک باشند. هر یک از این نوع از خط کشی ها معنای خاص خود را دارند.

خط کشی عرضی خیابان

خط کشی عرضی خیابان ها به نوعی از آن گفته می شود که در عرض ایجاد می شود. بسیاری از خط کشی ها در شبکه راه ها به صورت عرضی هستند. برای نمونه خطوط ایست به شکل عرضی ایجاد شده اند.

انواع خط کشی عرضی

• خطوط ایست
• خط کشی فضای پارکینگ ها
• خطوط توقف ممنوع
• خطوط عابر پیاده
• خطوط شطرنجی

نشانگر ها و نماد های افقی

دسته ای از خط کشی خیابان که به انتقال مفاهیم و اطلاعاتی خاص می پردازد نشانگر ها هستند. در این دسته ممکن است با علائم افقی مانند فلش ها مواجه باشیم. ممکن است با لغات و کلماتی مانند ایست یا اتوبوس روبرو شویم. هر یک از این نماد ها مفهوم و نقش خاص خود را دارند. بسیار الزامی است که این نماد ها در سطح شهر به  درستی و با متریال رنگی مناسب و با کیفیت اجرا شوند.

خط کشی جاده ها

خط کشی ممتد و منقطع

1. خط کشی خیابان به شکل ممتد: زمانی که خیابانی با 2 لاین خط ممتد مشخص شده است به آن خط کشی ممتد می گوئیم. معنای این خط کشی عدم اجازه رانندگان برای ورود به لاین دیگر است. در مواردی خط کشی در یک سمت ممتد و در یک سمت منقطع است. این به معنای اجازه ورود به لاین برای اتومبیلی است که در سمت منقطع قرار دارد. و عدم اجازه ورود برای اتومبیلی که در سمت ممتد قرار دارد.
2. خط کشی منقطع: این نوع خط کشی به رانندگان اجازه عبور از خط و سبقت می دهند. از خط کشی منقطع یا بریده بریده، برای گردش و یا تغییر مسیر استفاده می شود. این نوع کشی می توانند به رنگ های سفید یا زرد باشند.

خط کشی جاده ها

مهم ترین موضوع در خط کشی خیابان ها استفاده از متریال رنگی و ابزار اجرای مناسب و مرغوب است. رنگ های ترافیکی به جهت خط کشی خیابان ها و ایجاد نماد های ترافیکی تولید شده اند. برای تهیه  بهترین رنگ های ترافیکی و اجرای فوق حرفه ای خط کشی خیابان ها با ما در دیبا نقش ژیوان تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.