رنگ استخری

رنگ استخری

یکی از خاص ترین تولیدات صنایع رنگی را می توان رنگ استخری دانست. رنگ هایی با طیفی مناسب و خواصی منحصر که برای رنگ آمیزی استخر استفاده می شوند. رنگ استخری برای محیط های مشابه بسیاری نیز کاربرد دارد. برای نمونه حوض ها و حوضچه های خانگی و یا نمونه های شهری که در مراکز و میدان های شهر نصب شده اند. رنگ استخری با نام عایق استخر نیز شناخته می شود. ویژگی های این رنگ مانند یک عایق قدرتمند عمل می کنند. با توجه به میزان رطوبتی که از سطح زمین ناشی می شود، در صورتی که رنگ ضد رطوبت نباشد به راحتی آسیب خواهد دید.

اصلی ترین ویژگی در رنگ های استخری خاصیت ضد آب بودن در آن ها است. حتما رنگ های مختلفی که برای رنگ آمیزی استخر ها استفاده می شوند را دیده اید. رایج ترین ها را می توان آبی و سفید دانست. رنگ استخری کاملا بهداشتی است و سبب آلودگی آب نخواهد شد. گرچه تنوع رنگی در این مورد بسیار مناسب است. در این مقاله سعی داریم به بررسی رنگ استخری و ویژگی های آن بپردازیم. تا پایان این مقاله همراه ما در دیبا نقش ژیوان بمانید.

رنگ استخری

رنگ استخری چیست؟

یکی از جذاب ترین انواع رنگ های صنعتی، رنگ ویژه رنگ آمیزی استخر است. در محیطی مانند استخر عناصری چون آب، رطوبت و بخار حضور دائمی دارند. رنگ استخری رنگی است که برای پوشاندن کف استخر ها و دیواره های آن به کار می رود. این رنگ نوعی عایق برای استخر است. از سطح استخر در برابر آثار تخریب کننده رطوبت ناشی از زمین محافظت می کند. این رنگ ضد جلبک است و برای سلامت انسان نیز ضرری ندارد.

رنگ استخری ضد آب است و بخار آب تاثیری بر آن ندارد. استفاده از رنگ استخری بهترین راه برای پوشش دهی داخل استخر است. استفاده این شیوه علاوه بر ظاهر زیبایی که به استخر می دهد از آن دربرابر عواملی چون رطوبت نیز محافظت می کند. بسیاری از استخر ها و محیط های مشابهی چون حوض ها به وسیله رنگ آبی پوشش داده شده اند. اما باید بدانید که رنگ ویژه استخر دارای تنوع و طیف رنگی گسترده ای است. در ادامه با دیگر خواص رنگ استخری آشنا خواهیم شد.

رنگ استخری

کاربرد های رنگ استخری:

 • پوشش دهی مخازن آب
 • پوشش دهی مخازن کشاورزی
 • حوض
 • جکوزی
 • آب نما
 • استخر های ورزشی
 • استخر های عمومی
 • استخر های خانگی
 • استخر های پرورش آبزیان
 • مخزن آب شرب

رنگ استخری

اهمیت رنگ استخری در چیست؟

 1. رنگ استخری مناسب برای استفاده در استخر و حوض های سیمانی و بتنی است.
 2. پس از استفاده از این رنگ دیگر نیاز به روش های سنتی برای عایق کردن استخر نیست.
 3. این رنگ مناسب برای رنگ آمیزی انواع آب نما، سقف سونا، جکوزی و مخازن آب است.
 4. مناسب برای استخر های تصفیه آب و ذخیره آب شهری.
 5. مناسب برای استخر و مخازن آب کشاورزی.
 6. مناسب برای استخر پرورش ماهی، میگو وانواع آبزی.
 7. بهترین جایگزین برای استخر پلیمری.
 8. مناسب برای ایزولاسیون و بازسازی استخر های قدیمی.
 9. مناسب برای ترمیم و ترک گیری در انواع استخر و مخزن آب.

رنگ استخری

مشخصات رنگ استخری ژیوان

رنگ استخری ژیوان در تنوع رنگی از سفید، آبی و انواع رنگ ها قرار دارد که برای مشتریان قابل سفارش است. سرعت خشک شوندگی بالای رنگ استخری ژیوان به نسبت شرایط جوی، دما و رطوبت محیط بین 2 تا 3 روز خواهد بود. این رنگ بر مبنای فرمولاسیون اروپایی و با استاندار عالی طراحی و تولید شده است. اجرای رنگ استخری به شیوه ای نو و حرفه ای به وسیله مجریان مجرب و مهندسان با تجربه ما انجام می شود.

رنگ استخری

مهم ترین ویژگی های رنگ استخری ژیوان

 1. اجرای آسان به وسیله انواع روش ها مانند قلم مو، پیستوله و غلطک
 2. مقاوم در برابر اشعه های uv خورشید
 3. چسبندگی و کشسانی بالا
 4. انعطاف پذیری مناسب
 5. مقاومتی عالی در برابر تغیر شرایط جوی
 6. عدم تغییر رنگ در برابر بارش برف و باران
 7. هزینه مناسب
 8. عایقی فوق العاده برای رطوبت
 9. بهداشتی و عدم بو در رنگ
 10. قابلیت ترمیم
 11. طول عمر بسیار بالا و دوامی مناسب
 12. مقاومت عالی در برابر میکروارگانیسم ها، خزه و جلبک
 13. قابل شستشو با مواد شوینده
 14. عدم اشتعال
 15. مناسب و سازگار با محیط زیست

رنگ استخری

رنگ استخری، عنصری ضد جلبک برای سلامت آب

یکی از مهم ترین ویژگی های رنگ استخری خاصیت ضد جلبک آن است. جلبک ها با چسبیدن به سطح سیمان و بتن و با تغذیه از اکسیژن موجود در آب رشد می کنند. این گیاهان سبب گندیدن و بد بو شدن آب نیز می شوند. رنگ استخری عاملی مناسب برای مقابله با جلبک بستن اسخر است. با خاصیت ضد جلبکی مانع از رشد و وجو د جلبک و انواع خزه در آب خواهد شد. این رنگ برای استفاده در انواع استخر های سرپوشیده و روباز مناسب است. با این شیوه دیگر نگران سلامت آب استخر نخواهید بود.

رنگ استخری

شرکت دیبا نقش ژیوان تولید کننده قوی ترین و برترین رنگ ترافبکی و رنگ جدولی درسراسر ایران، با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و نیروی با تجربه، به ارائه خدماتی نوین به شما عزیزان می پردازد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.