رنگ ترافیکی زرد

رنگ ترافیکی زرد

رنگ ترافیکی هر یک برای انتقال مفهومی خاص به مخاطب استفاده می شوند. این رنگ ها استفاده می شوند تا در روز و شب انعکاس مناسبی را در چشم بیننده که می توانند راننده و یا عابر باشد ایجاد کند. رنگ های ترافیکی تنوع جالبی دارند که از آن ها در خط کشی خیابان ها استفاده می شود. برای نمونه رنگ زرد ترافیکی یکی از جذاب ترین رنگ های ترافیکی و از خاص ترین رنگ های صنعتی است. رنگ زرد را می توان سرشار از گرما، احساس شادی و  هوش و خلاقیت دانست. بسیاری از خطوط محوری و یا خط کشی های منقطع در خیابان های اصلی را با رنگ زرد خط کشی می کنند. رنگ ترافیکی زرد در تمامی انواع رنگ های ترافیکی تک جزئی و دو جزئی تهیه و تولید می شود.

استفاده از رنگ زرد در هنگام تاریکی شب معنای گسترده ای پیدا می کند. این رنگ به دلیل بازخورد مناسبی که در چشم انسان دارد برای ارسال نماد های هشدار به کار می رود. حتما توجه کرده اید که چه در خط کش خیابان ها و چه در طراحی نماد های ترافیکی و حتی در تولید ابزار ها و تجهیزات ترافیکی از رنگ زرد استفاده می شود. اما چرا؟ این رنگ انرژی فوق العاده بالایی دارد و در تاریکی هم با استفاده از فرمولاسیون خاص به خوبی به چشم می رسد. تا انتهای این مقاله با ما در دیبا نقش ژیوان همرا باشید.

رنگ ترافیکی زرد

برای خرید و مشاوره با 02691301612 ، 09125691578 ، 09100568307 تماس بگیرید.
شرکت دیبا نقش ژیوان

رنگ زرد ترافیکی

یکی از پرکاربرد ترین رنگ های راهنمایی و رانندگی در خیابان های درون شهری و برون شهری برای زرد است. این رنگ به دلیل خواص ذاتی که دارد برای حفظ امنیت راه ها و  طراحی نماد های ترافیکی در سطح خیابان مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این رنگ دلیل بسیار بزرگی دارد و شاید بتوان آن را درخشندگی و روشنایی این رنگ دانست که مفهوم را از فاصله دید مناسب به راننده و عابر منتقل می کند.

از این رنگ در تمامی انواع خط کشی های جاده و ترسیم علائم افقی استفاده می شود. به ویژه در مناطقی که ممکن است کمتر هوا آفتابی باشد و بارندگی زیاد سبب تاریکی هوا شده باشد. از رنگ زرد ترافیکی به عنوان رنگی جذاب برای مخاطب و گیرا برای انتقال مفهوم استفاده می کنند. رنگ زرد طول موج بالایی دارد و هم چنین رنگی با قدرت تشخیص بالا است که توجه مخاطب را به خود جلب می کند. به همین دلیل از این رنگ در علائم ، نشانه ها و خط کشی های ترافیکی نهایت استفاده می شود.

کاربرد های رنگ ترافیکی زرد چیست؟

 1.  مناسب برای اجرای خط کشی ممتد در خیابان ها.
 2.  مناسب برای اجرای خطوط منقطع در خیابان ها.
 3.  مناسب برای خط کشی خطوط عابر پیاده.
 4.  مناسب برای رنگ نمودن سرعت گیر ها و تجهیزات ترافیکی.
 5.  مناسب برای ترسیم علائم افقی و لغات.
 6.  مناسب برای خط کشی کف پارکینگ.
 7.  مناسب برای انواع خط کشی طولی و عرضی.
 8.  مناسب برای انواع خط کشی در بزرگراه ها و خیابان های شهری.
 9.  مناسب برای خط کشی سالن های ورزشی.

رنگ ترافیکی زرد

ویژگی های رنگ زرد ترافیکی دیبا نقش ژیوان

 • چسبندگی بالا نسبت به سطوح مختلف از جمله آسفالت، سیمان و بتن
 • مقاومت مکانیکی و الکتریکی بالا
 • مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل جوی و تغییرات آب و هوایی
 • مقاوم در برابر رطوبت و آب باران
 • مقاوم در برابر آلاینده های شیمیایی و گردو خاک
 • مقاوم در برابر انواع عوامل انسانی مانند تردد بالای خودرو و انسان
 • دید مناسب و بازتاب مناسب نور خورشید
 • مقاوم در برابر نور و اشعه های uv
 • عدم تغییر رنگ و ترک خوردگی
 • دارای قابلیت کافی برای اجرا توسط انواع ابزار ها و دستگاه های پیشرفته و سنتی
 • قابلیت اجرا در ضخامت های بالا و مناسب
 • مواد اولیه تولید رنگ ترافیکی دیبا نقش ژیوان درجه یک است
 • دوام و ماندگاری استثنائی

رنگ ترافیکی زرد

روانشناسی رنگ زرد چه می گوید؟

این رنگ سرشار از انرژی است و نماد شادی و احساسات خوب است. هم چنین زمانی که در استفاده از رنگ زرد افراط می شود معنای ترس را انتقال می دهد. زرد سمبل نور، خورشید و روشنایی است. مهم ترین معانی رنگ زرد را می توان خوشبختی، گرما، انرژی مثبت، هوش، خلاقیت و خوش بینی دانست.

دیبا نقش ژیوان، تولید کننده برترین رنگ زرد ترافیکی

ما پس از پروژه های بسیاری که در سراسر ایران داشته ایم، امروز تیمی سرشار از مهارت، خلاقیت، تجربه و دانش را در کنار خود داریم. نه تنها در بخش تولید از به روز ترین تجهیزات و فناوری استفاده می کنیم بلکه در بخش اجرا نیز به مدرن ترین دستگاه ها و ماشین آلات خود تکیه کرده ایم. برای دریافت برترین خدمات رنگ ترافیکی و جهت مشاوره و سفارش با ما در تماس باشید.

رنگ ترافیکی زرد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.