رنگ سرد ترافیکی

رنگ سرد ترافیکی

رنگ ترافیکی اصلی ترین عامل در خط کشی جاده ها و ترسیم علائم و نماد های ترافیکی هستند. استفاده از رنگ های ترافیکی به ویژه رنگ های ترافیکی سرد در جاده ها تاثیر فوق العاده ای بر کنترل ترافیک دارد. کیفیت و استاندارد در تولید رنگ های ترافیکی را شاید بتوان مهم ترین نکته در انتخاب رنگ های ترافیکی دانست. درخشندگی و زیبایی این رنگ ها از یک سو روح تازه ای به خیابان ها می بخشند. از سوی دیگر ماجرا، این رنگ ها که در شرایط مختلفی و با ویژگی های متفاوتی تولید می شوند در امنیت جاده ها نقش مهمی دارند. هر یک از انواع رنگ های ترافیکی برای استفاده در گونه ای خاص در شرایط و آب و هوای مختلف  استفاده می شود.

رعایت استاندار های جهانی و داخلی علاوه بر تولید در اجرا نیز اهمیت دارد است. ما در دیبا نقش ژیوان سعی داریم بیش از هر نکته ای خود را موظف به رعایت استاندارد های بین المللی بدانیم. رنگ های ترافیکی سرد برای اجرا در دمای پائین هم مناسب هستند. تهیه و تولید رنگ ترافیکی سرد یکی از مهم ترین تولیدات در صنایع رنگ ترافیکی است. رنگ های سرد در انواع مختلف تولید می شوند که کاربرد های گوناگونی برای آنان تعریف شده است.

رنگ سرد ترافیکی

چرا می گوئیم سرد؟

رنگ های ترافیکی در یک دسته بندی کلی با اولویت دما تولید می شوند. این دسته بندی شامل 2 دسته رنگ ترافیکی سرد و رنگ ترافیکی گرم است. اما جذابیت رنگ ترافیکی سرد علاوه بر تنوع رنگی و قابلیت های بسیار گوناگون، اجرا در دمای پائین است. این رنگ امکان ترکیب با اجزای دیگر رنگ و اجرا به چندین روش در هر دمائی را دارد. ما در دیبا نقش ژیوان سعی داریم رنگ های ترافیکی با قابلیت مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و البته فشار فیزیکی تولید کنیم. رنگ ترافیکی سرد دارای گونه ها و کاربرد های بسیار است.

رنگ سرد ترافیکی

انواع رنگهای ترافیکی سرد

رنگهای ترافیکی سرد نیازی به دمای بالای هوای محیط برای انجام فرآیند ترکیب با حلال را ندارند. این رنگ ها برای آب و هوای سرد و مناطق مختلف مناسب هستند.

 1. رنگ ترافیکی سرد چندجزئی: این رنگ بر پایه رزین آکریلیک ترموپلاست رقیق می شود. از رنگ ترافیکی سرد چند جزئی برای خط کشی نشانه های ترافیکی و هم چنین رنگ آمیزی دست انداز ها استفاده می شود. از این رنگ برای علائم هشدار جاده های درون و برون شهری استفاده می شود. این رنگ با ماندگاری و ثبات بسیار بالا و مقاومت در برابر آلودگی های جوی برای خطوط افقی بسیار مناسب است. برای تهیه رنگ سرد ترافیکی چند جزئی با ما در دیبا نقش ژیوان تماس بگیرید.
 2. رنگ سرد ترافیکی بر پایه رزین آکریلیک ترموپلاست: یکی از مناسب ترین رنگ های ترافیکی برای خط کشی خیابان های شهر این رنگ است. شاید به رنگ های ترافیکی خیابان های محل زندگی خود دقت نکرده باشید. به ویژه اگر در مناطق سردسیر و با دمای پائین زندگی می کنید حتما با این رنگ برخورد کرده اید. قدرت چسبندگی فوق العاده و قابلیت خشک شوندگی بسیار سریع در این رنگ بی نظیر است.
  این گونه رنگ های ترافیکی مقاومت مکانیکی بسیار بالائی دارند. اگر قرار است بزرگراه ها و پروژه های بازسازی را با این رنگ خط کشی کنید بسیار عالی است. چرا که زمان کمتری نسبت به هر رنگی برای خشک شدن نیاز دارد. بنابراین به سرعت محدوده خیابان در اختیار رانندگان قرار خواهد گرفت. اگر به دنبال تهیه بهترین رنگ ترافیکی سرد هستید با ما در دیبا نقش ژیوان تماس بگیرید.
 3. رنگ ترافیکی سرد بر پایه رزین های کلروکائوچو: این رنگ ها اغلب برای خط کشی های محوری جاده ها استفاده می شوند. شکنندگی بالا در این رنگ پس از خشک شدن باعـــث شده تا کمتر کاربردی باشد. مدت زمان خشک شوندگی در این رنگ ها بسیار بیشتر از انواع دیگر است. اما همانطور که گفته شد برای خط کشی های محوری مناسب هستند.

رنگ ترافیکی سرد دارای چه ویژگی هایی است؟

 • انعطاف پذیری بالا
 • چسبندگی فوق العاده قوی
 • خشگ شوندگی بسیار سریع
 • قابلیت اجرا و ترکیب در دمای پائین
 • قدرت بالای مواد فرار رنگی
 • قدرت پوشش دهی عالی در هر لیتر
 • ماندگاری منحصر به فرد

رنگ سرد ترافیکی

رنگ ترافیکی سرد ژیوان چگونه است؟

 1. مقاومت در برابر تردد بالای خودرو و فشار سنگین مکانیکی
 2. مقاومت بسیار کافی در برابر آب و رطوبت
 3. مقاومت در برابر گرما و سرما
 4. مقاومت در برابر گرد و غبار و نفوذ ناپذیری
 5. مقاومت در برابر مواد روغنی
 6. مقاومت در برابر آلودگی های جوی
 7. مقاومت سایشی بی نظیر

رنگ ترافیکی ژیوان را در خیابان های شهر خود جستجو کنید و ماندگاری و مقاومت بالای آن را مشاهده کنید. هدف ما تولید رنگ های ترافیکی منحصر و با رعایت استاندارد های خاص جهانی است. برای تهیه بهترین گونه رنگ های سرد ترافیکی با ما تماس بگیرید.

پیش از اجرا…

رنگ های قدیمی که دارای ترک و پوسیدگی هستند باید به طور کامل از بین بروند. این کار با استفاده از مواد شیمیایی مانند تینر ها امکان پذیر است. در مواردی از فشار بادی برای پاک نمودن سطح استفاده می شود. رنگ ترافیکی سرد بر روی سطوحی مختلف مانند بتون و آسفالت استفاده می شود. این رنگ بر روی سطح سرد هم قابل استفاده است. اما پیش از ترمیم و بازسازی باید سطح را پاک نمود. برای انجام پروژه جدید هم باید سطح را از چربی و آلودگی ها پاک کرد. خواص رنگ ترافیکی در هم نشینی گرد و غبار و آلودگی کاهش پیدا می کنند.

اجرای رنگ ترافیکی

اجرای این رنگ ها به روش های مختلفی امکان پذیر است. پیشنهاد می کنیم برای مشخص شدن این روش با متخصصان ماهر ما مشورت کنید. روش های گوناگونی چون اسپری، اکستروژن، قلم و غلطک و … وجود دارند. این رنگ در صورت بسته بودن درب آن بهتر است در دمای 5 تا 30 درجه سانتی گراد و به دور از نور و حرارت مستقیم و شدید خورشید قرار گیرد.

برای داشتن تجربه ای متفاوت و دسترسی به بهترین رنگ های ترافیکی با ما در دیبا نقش ژیوان تماس حاصل فرمائید. ما متخصصان و مهندسان را نزد خود گرد آورده ایم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.