انواع رنگ های اتومبیلی

انواع رنگ ماشین

رنگ ها با زیبایی و روح خود به همه چیز درخشندگی می بخشند. تکه های فلز پس از آن که رنگ می شوند مثل آن است که  متولد شده باشند. رنگ اتومبیل مورد علاقه شما چیست؟ زیبایی ظاهر اتومبیل ها از نکات مهم در صنایع خودروسازی است. به رنگ های زیبا و مدرن اتومبیل ها نگاه کنید و  به تفاوت رنگ ها با خوردرو های قدیمی توجه کنید. آیا میدانستید تا سال 1985 همه خودرو ها یک رنگ بوده اند و با رنگ تک جزئی تولید می شده اند؟ استاندار ها و دانش فنی در تولید رنگ مناسب خودرو با پیشرفت بسیار مناسبی رو به رو بوده است. رنگ هایی که تنها برای ظاهری زیبا و دلربا در اتومبیل ها کاربرد ندارند.

کاربرد ها و خصوصیات ویژه ای در این رنگ ها وجود دارند. به همین دلیل مرغوبیت کافی و تطابق با استاندار ها در تولید رنگ های اتومبیلی مسئله ای حیاتی است. توسعه صنایع خودرو سازی به همراه گسترش روش های تولید رنگ اتومبیلی سبب ایجاد انقلابی اتومبیلی در دهه های اخیر بوده است. اما رنگ اتومبیل چیست؟ کاربرد ها و استاندارد ها کدامند؟ ویژگی های رنگ اتومبیلی باید چه باشند تا خودرو را از آسیب های ممکن حفظ کنند؟ تا پایان این مقاله همراه دیبا نقش ژیوان باشید.

انواع رنگ های اتومبیلی

رنگهای اتومبیل، متفاوت و خاص

رنگهای اتومبیل نوعی خاص از تولیدات رنگ های صنعتی هستند که در تنوعی خاص نسبت به شرکت سازنده و کشور سازنده متفاوت هستند. این رنگها از عوامل بسیار مهم در طراحی و تولید اتومبیل هستند. این رنگ ها عاملی روح بخش و تاثیر گذار در قیمت گذاری نهایی هستند. اجرای رنگ خودرو یکی از چالش برانگیز ترین گونه های اجرایی است. این رنگ ها نسبت به آب و هوا در نقاط مختلف جهان متفاوت هستند.

دیبا نقش ژیوان به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان رنگ اتومبیل با مدرن ترین دانش و تجهیزات این خدمات را ارائه می دهد. رنگ اتومبیل دیبا نقش ژیوان از نوع مقاوم ترین رنگ ها در برابر شرایط آب و هوایی در ایران و آسیب ها در محیط طبیعی است.  استاندار های بین المللی و داخلی را الگوی خود قرار داده و سعی در قرارگیری به عنوان برترین تولید کننده رنگ های صنعتی دارد. رنگ اتومبیل دیبا نقش ژیوان به عنوان رنگ اصلی و رنگ مناسب برای تعمیرات و نوسازی استفاده می شوند. اگر قصد خرید رنگ اتومبیل و یا کسب اطلاعات تکمیلی را دارید با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.

انواع رنگ های اتومبیلی

انواع رنگ های خودرو کدامند؟

رنگهای اتومبیل خواص مقاومتی و حفاظتی بسیاری دارد و مرغوبیت آن می تواند مهم ترین عامل در انتخاب باشد. مهم ترین رنگ های خودرو از نگاه خریداران جهان سفید، سیاه، قرمز، نقره ای، خاکستری و… بوده اند. امادر کل رنگ اتومبیل بر 2 نوع است که هر یک ویژگی خاص خود را دارد.

 1. رنگ اتومبیل ساده
 2. رنگ اتومبیل مات «کدر»

رنگ اتومبیل ساده (Grass/Solid)

این رنگ قیمت مناسب تری دارد و به عنوان یک لابه بی رنگ استفاده می شود. به راحتی قابل ترمیم و بازسازی است. در مقابل خوردگی و خش نیز از سطح فلز خودرو مراقبت می کند. این رنگ پوششی براق به خودرو می دهد و مانع از ایجاد خراش و جای ضربه می شود. این رنگ مقاومت فیزیکی بسیار مناسبی دارد و در کنار ظاهر بسیار زیبا محافظ سطح اتومبیل نیز هست.

رنگ اتومبیل مات (Mittef Inishs)

این نوع از رنگ های اتومبیل  مناسب برای خودرو های گران قیمت تر هستند. چرا که این رنگ ها پرهزینه هستند و اجرای خاصی دارند. برای از بین بردن درخشندگی در این رنگ ها از یک لایه رنگ ساده استفاده می شود. ترمیم و بازسازی در این رنگ ها بسیار دشوار است. برای شستشو معمولی نمی توان از مواد رایج شستشو استفاده نمود و هم چنین از پولیش ها نیز نمی توان در سطح  این رنگ استفاده نمود.

ویژگی رنگ های اتومبیل چیست؟

 1. مقاومت حرارتی
 2. مقاومت نوری و حفاظت در برابر اشعه های uv
 3. چسبندگی بسیار عالی
 4. مقاومت فیزیکی و مکانیکی
 5. حفاظت در برابر ضربه و خراش های سطحی
 6. حفاظت در برابر باران های اسیدی
 7. حفاظت در برابر آب و هوای نامساعد
 8. مقاومت در برابر رطوبت
 9. مقاومت در برابر تنش های حرارتی و برودتی
 10. مقاومت در برابر نشست برف و یخ زدگی

رنگهای اتومبیل را بیشتر بشناسیم

این رنگ ها ترکیب شده اند از :رزین (عامل اصلی ایجاد خاصیت چسبندگی در رنگ)، پیگمان (پودری است که در خود صد رنگ و یا تونر را دارد. این ماده شبیه به بتون است و به صورت رنگ متالیک خودرو و یا رنگ صدفی خودرو قابل تهیه در بازار است) و حلال (عاملی که رنگ را رقیق می کند و جابجایی رنگ را آسوده می سازد.)

انواع رنگ های اتومبیلی

در هنگام رنگ آمیزی خودرو

 • پیستوله اسپری هوا مناسب باشد.
 • فشار هوا با رنگ مورد نظر همانگ باشد.
 • قطر نازل پیستوله به درستی تنظیم گردد.
 • تینر مناسب با رنگ در نظر گرفته شود.
 • مخلوط شدن رنگ با هاردنر به خوبی انجام شود.
 • فرصت خشک شدن کافی به رنگ داده شود.

ویژگی های رنگهای اتومبیل ژیوان

 1. پوشش دهی شگفت انگیز
 2. انعطاف پذیری و چسبندگی عالی
 3. دوستدار محیط زیست
 4. تولید شده به دست مهندسان متخصص و آشنا با برترین دانش روز
 5. زیبایی و براقیت عالی
 6. ظاهر استاندارد
 7. مرغوبیت استثنائی
 8. مناسب برای آب و هوای ایران زیبا
 9. دوام و ماندگاری کم نظیر
 10. استحکام عالی

رنگ متالیک چیست؟

از انواع رنگ های پر طرفدار خودرو و رنگی کوره ای است. مناسب برای بدنه خودرو به عنوان رنگ اصلی  و تعمیری است. ذرات این رنگ زیبا و درخشان هستند که سبب انعکاس نور می شوند. دو رنگ ساده و اکلیل دار با هم ترکیب می شوند و یک رنگ متالیک ایجاد میشود. این رنگ مورد علاقه برند های مطرح جهان است.

دیبا نقش ژیوان….

ما در شرکت تولید رنگ ژیوان سعی داریم مهندسان و نخبگان ایرانی را گرد هم آوریم تا برترین دانش جهان در تولیدات رنگ را به اجرا در آوریم. تولید رنگهای اتومبیل تخصص ما است، چرا که این محصول در نظر مشتریان نوعی استثنائی و خاص بوده است. برای کسب اطلاعات و سفارش خرید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.