نحوه ی اجرای رنگ پارکینگ

نحوه اجرای رنگ پارکینگ

پارکینگ ها شریان های مهمی در رفت آمد درون شهری هستند. طی سالهای گذشته شاهد توجه بسیار خوبی نسبت به خط کشی و رنگ آمیزی اصولی در پارکینگ ها بوده ایم. پارکینگ های طبقاتی و پارکینگ مجتمع های اداری وتجاری باید در رنگ آمیزی از اصول خاصی پیروی کنند. اجرای مناسب و با کیفیت در رنگ آمیزی پارکینگ ها اهمیت بسیاری دارند. شاید نخستین اهمیت آن کاهش هزینه های بازسازی و ترمیم در آینده باشد. دیگر دلیل اهمیت این موضوع همگام شدن با موج مدرنیته و استفاده از روش های نو در طراحی است. ساده ترین معنی جمله پیشین شاید توجه به اصول هویت بصری و تاثیرات روانشناسی به ویژه در مجتمع های تجاری است.

پیشرفت های نوین راهکار های نوینی را ارائه می دهند که توجه به ظاهر و رنگ ها در این اصول می گنجند. مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها نیز مستثنی نیستند و برای جلوگیری از تنش های موجود نیاز به خط کشی دارند. علاوه بر الزام رنگ آمیزی برای رعایت قوانین رانندگی، این رنگ آمیزی نوعی زیبا سازی نیز محسوب می شود. ویژگی های فوق العاده خاصی در تولید رنگ مناسب برای خط کشی پارکینگ ها رعایت می شوند. کیفیت و مرغوبیت رنگ پارکینگ به دلیل تردد بالا اهمیت بسیار زیادی دارد.

نحوه ی اجرای رنگ پارکینگ

رنگ های پارکینگ دیبا نقش ژیوان

دیبا نقش ژیوان با حضور نیروی متخصص و به روز ترین تجهیزات تولید، مرغوب ترین نوع رنگ های پارکینگ را ارائه می دهد. پوشش های مناسب پارکینگ تنها برای زیبایی ظاهر نیستند. مهم تر از زیباسازی، حفاظت از زمین در برابر تردد بالا در برابر انسان و خودرو است. پارکینگ ها بدون حفاظت به وسیله پوشش های باکیفیت در مدت کوتاهی فرسایش می یابند. مقاومت زمین در مواجهه با حجم بالای رفت و آمد تا زمانی طولانی ادامه نخواهد داشت. تجربه ما پس از انجام پروژه های متعدد به بهبود روند تولید منجر شده است.

ویژگی های خاص رنگ پارکینگ ژیوان که شما را شگفت زده خواهد نمود:

 • سرعت خشک شوندگی بسیار بالا
 • قابلیت اجرا در ضخامت های بالا
 • قاابلیت اجرا بر روی سطوح گوناگون
 • ماندگاری باور نکردنی
 • ثبات طولانی مدت
 • تنوع رنگی عالی
 • مقاومت در برابر مواد روغنی و شیمیایی
 • مقاومت عالی در برابر تردد
 • هزینه های بسیار مناسب در مقایسه با بازار
 • کیفیت متفاوت و اجرای شایسته

قوانین اجرای رنگ در پارکینگ ها

رنگ پارکینگ بر روی سطوح گوناگونی اجرا می شود. از جمله سنگ، آسفالت، سیمان و..با این وجود قوانین راهنمایی و رانندگی خاصی بر اجرای رنگ و خط کشی در پارکینگ ها نظارت دارد. اجرای خط کشی پارکینگ در درجه اول برای مشخص نمودن مسیر رفت و آمد خودرو ها و مشخص نمودن مسیر توقف استفاده می شود.حفظ نظم و کاهش انرژی لازم برای وجود آن را فراموش نکنید. پس نه تنها رنگ های پارکینگ مفید هستند بلکه ضروری نیز می باشند.

چرا که از ایجاد بسیاری از تنش ها و بی نظمی ها که شکل زیبایی در مجتمع ها ندارند جلوگیری می کنند. پس آن برای هشدار ورود خطرناک، تعیین حاشیه ها و مسیر های مورد استفاده نیز استفاده می شوند. الزام خط کشی  از یک سو و زیبا سازی زمین های سرد و بی روح از سوی دیگر دلایل تولید رنگ مناسب برای پارکینگ ها هستند. بنابراین با توجه به حجم تردد خودرو و آسیب های ناشی از آن، کیفیت و ضخامت رنگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه ی اجرای رنگ پارکینگ

چرا باید از رنگ ترافیکی در پارکینگ ها استفاده شود؟

 1. محدوده خودرو ها مشخص شود
 2. نظم و تناسب قرار گیری خودرو ها
 3. مسیر عبور مشخص باشد
 4. مسیر ورود و خروج کاملا مشخص باشد
 5. از برخورد و ترافیک در خودرو ها جلوگیری شود
 6. مشخص نمودن محل دقیق پارک خودرو از طریق سیستم
 7. شماره گذاری و تعیین دقیق محل
 8. حفظ نظم
 9. جلوگیری از  فرایش زمین
 10. آمارگیری از خودرو ها
 11. استفاده بهینه از فضا
 12. مشخص نمودن مسیر ویژه معلولین

رنگ ترافیکی پارکینگ چگونه اجرا می شود؟

رنگ پارکینگ راهنمای رانندگان است پس باید در هر شرایطی از جمله تاریکی و نور کاملا مشخص باشد. این رنگ باید با نماد هایی که برای همگان شناخته شده است اجرا شود. استفاده از چند رنگ و اجرا در وسعت بالا کمک شایانی به رانندگان می کند. این خطوط باید مفهوم کامل را برسانند و سبب سردرگمی رانندگان نشود. اهمیت دارد که رنگ متناسب بارنگ زمین استفاده شود تا رنگ آمیزی به خوبی اجرا شود. این اجرا باید کاملا یکپارچه باشد تا از نفوذ مواد آلاینده نظیر گرد و خاک جلوگیری کند.

کیفیت بالای مواد موجود می توانند به کاهش هزینه ترمیم در صورت تخریب نیز کمک کنند. پوشش پارکینگ در صورتی که به صورت یکپارچه تمام سطح را در تمام وسعت موجود بپوشاند می تواند تبدیل به مهم ترین عامل در حفاظت از زمین شود. نحوه اجرا مهم ترین بخش در رنگ امیزی است. متخصصان ما در دیبا نقش ژیوان پس از انجام پروژه های متعدد آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند.

نحوه ی اجرای رنگ پارکینگ - پارکینگ ها شریا

ویژگی های رنگ پارکینگ

 1. مقاومت مکانیکی بسیار بالا به دلیل تردد بالا
 2. مقاومت نسبت به رطوبت
 3. مقاومت نسبت به مواد شیمیایی و روغنی
 4. مقاومت نسبت به سرما و گرما
 5. چسبندگی مناسب
 6. خشک شوندگی سریع
 7. اجرا در دمای گوناگون

خط کشی و نحوه اجرا

خط کشی ها ممکن است به صورت طولی و عرضی باشند. این مساله نسبت به محل مورد نظر تعیین میگردد. اجرای خط کشی درست از اهمیت بالایی برخوردار است. اجرای نوع رنگ نیز پس از سنجیدن شرایط آن  با استفاده از رنگ تک جزئی و یا 2 جزئی صورت میگیرد. خط کشی پارکینگ باید با اصول و استاندارد های کاملا مشخصی انجام شود. این اصول ضروری هستند چرا که این خط کشی ها هدایت کننده رانندگان می باشند. زیر سازی مناسب و اطمینان از خشک بودن زمین و شرایط مناسب نیز بسیار اهمیت دارد.

دیبا نقش ژیوان در تلاش است تا همواره به روز باشد و از بهترین روش ها برای تولید  اجرا استفاده کند. مهندسین ماهر و متخصصین ما تنها ضوابط و اصول استاندارد را در پیش میگیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.