رنگ ترافیکی 3 جزئی

رنگ ترافیکی سه جزئی چیست؟

رنگ صنعتی و تولیدات مرتبط آن ها موارد استفاده و کاربرد فراوانی در زیباسازی شهر ها دارند. امروزه تمامی شهر های مجهز به خیابان ها نیاز به رنگ آمیزی و خط کشی های مشخص دارند. رنگ هایی که به طور ویژه برای استفاده در طراحی علائم افقی هستند با خواص ویژه ای تولید می شوند. رنگ ترافیکی سه جزئی از گونه رنگ های صنعتی است و بر پایه رزین اکریلیک رقیق می شود. رنگ ترافیکی 3 جزئی یکی از برترین انتخاب ها برای ایجاد خطوط ترافیکی است.

رنگ 3 جزئی علاوه بر رنگ و رزین آکریلیک نیاز به ماده سومی هم دارد. این ماده همان شتاب دهنده است که سبب ویژگی های خاصی در رنگ می شود. از جمله سرعت خشک شوندگی فوق العاده بالا یکی از خواص آن است. دیبا نقش ژیوان یکی از برترین تولید کنندگان رنگ ترافیکی سه جزئی در کشور است. تکیه ما بر دانش مهندسان و فناوری های نو، جایگاه شایسته ای را نصیبمان ساخته است.

 رنگ ترافیکی 3 جزئی

رنگ ترافیکی سه جزئی

این رنگ به راستی از ترکیب 3 جزء  مختلف ایجاد می شود. رنگ ترافیکی 3 جزئی یک انتخاب مناسب برای رنگ آمیزی خیابان های درون شهری و جاده های برون شهری است. این رنگ خواصی بسیار ویژه را شامل می شود و با مقاومت بسیار بالا و کیفیت عالی ارائه می شود. اگر قصد خرید رنگ 3 جزئی ترافیکی را دارید پیشنهاد ما به شما رنگ 3 جزئی دیبا نقش ژیوان است. اما می پرسید چرا؟ چرا که ما متخصصان را گرد هم آورده ایم و پیشرفته ترین تکنولوژی تولید و آزمایشگاه را فراهم ساخته ایم. دانش خود را به روز می کنیم و مرغوبیت کالای درجه یک تنها هدف ما در دیبا نقش ژیوان است.

 رنگ ترافیکی 3 جزئی

موارد استفاده از رنگ ترافیکی سه جزئی چیست؟

 1. خطوط درون شهری، عابر پیاده
 2. پارکینگ های سرپوشیده و روباز
 3. مراکز پرتردد و جاده های مسابقات
 4. اتوبان، بزرگراه ها، مسیر های ویژه و خطوط محوری در خیابان ها
 5. جاده های کوهستانی، مسیر هایی که در شرایط بد آب و هایی قرار دارند
 6. علامت گذاری خطوط فرودگاه ها
 7. مسیر هایی که به دست طبیعت و یا انسان در معرض تخریب قرار می گیرند و…

ویژگی های خاص رنگ ترافیکی سه جزئی

خریدن محصولات ترافیکی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که اگر کیفیت رنگ مناسب نباشد پس از مدت کوتاهی نیاز به بازسازی مجدد وجود خواهد داشت. این عمل وقت و هزینه ای فوق العاده بالا را هدر خواهد داد. بنابراین در انتخاب محصول مناسب دقت کنید. رنگ ترافیکی 3 جزئی از 3 جزء به دست می آید. جزء نخست رنگ است که در تنوع بسیار بالا و کیفیت بسیار مناسب وجود دارد. جزء دوم شتاب دهنده است که مایعی در رنگ زرد بوده و به رنگ اصلی اضافه می شود.

اما جزء سوم که هاردنر یا همان سخت کننده است. ابتدا رنگ و شتاب دهنده را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا همگن شوند. این 2 به نسبت کاملا مشخصی با هم ترکیب می شوند. پس از ترکیب 2 ساعت زمان برای مصرف کل رنگ وجود دارد. اهمیت این قسمت بسیار بالا است چرا که نباید دو جزء از هم جدا باشند. سپس قسمت سوم یعنی هاردنر اضافه می شود. پس از اضافه شدن هاردنر نیز تنها 5 دقیقه زمان در اختیار خواهیم داشت. ما در دیبا نقش ژیوان متخصصان فوق حرفه ای را برای اجرای پروژه های شما عزیزان داریم. اگر قصد خرید رنگ ترافیکی 3 جزئی با بهترین خواص و عالی ترین کیفیت را دارید با ما تماس بگیرید.

 رنگ ترافیکی 3 جزئی

چرا رنگ ترافیکی سه جزئی؟

 • سرعت خشک شوندگی فوق العاده بالا در برابر انواع دیگر رنگ ها
 • قابلیت اجرا در ضخامت های گوناگون و به ویژه ضخامت های بالا
 • مناسب برای انواع سطوح از جمله بتن و آسفالت
 • قدرت چسبندگی بسیار بالا بر روی سطوحی مانند بتن و آسفالت
 • مقاومت نسبت به شرایط جوی

مهم ترین خصوصیات رنگ سه جزئی ترافیکی

این رنگ قدرت بسیار بالایی دارد و از مرحله تولید تا اجرا به سبکی ویژه حاصل می شود. استفاده از این رنگ بسیار مناسب است، به ویژه رنگ های ترافیکی 3 جزئی دیبا نقش ژیوان که خوش درخشیده اند و رضایت مشتریان را بدست آورده اند. برخی از این خصوصیات:

 1. مقاومت بالا نسبت به اشعه ها و نور خورشید
 2. مقاومت در برابر فرسایش فیزیکی و فشار مکانیکی
 3. عدم جرم پذیری
 4. ایجاد یک سطح مناسب و عالی و جلوگیری از لغزش بر روی سطح مورد نظر
 5. سرعت خشک شدن بسیار عالی سبب میشود این رنگ برای بازسازی ها بهترین باشد
 6. مقاومت بالا در برابر شرایط نامساعد جوی
 7. مقاومت نسبت به باران و رطوبت
 8. مقاومت در برابر مواد شیمیایی و انواع مواد روغنی
 9. مقاومت نسبت به تخریب بر اثر گذشت زمان
 10. مقاومت بالا نسبت به گذشت زمان و ماندگاری عالی

 

نحوه اجرای رنگهای ترافیکی سه جزئی

نخست آنکه سطح مورد نظر را از هر گونه آلاینده و جرم مانند چربی و غبار پاک کنید. کاملا مطمئن باشید که زمین خشک و بدون جرم و یا حتی رطوبت باشد. برای این منظور میتوانید از روش هایی نظیر اعمال فشار بادی و یا شستشوی ویژه با تینر استفاده کنید.

رنگ قدیمی به ویژه در موارد بازسازی باید پاک شود. پس با استفاده از فرچه سیمی و یا سند بلاست می توانید این کار را انجام دهید. دمای هوای مناسب برای این عمل بین 10 تا 40 درجه سانتیگراد است. سپس با استفاده از چسب های مناسب محل خط کشی را مشخص کنید. در مرحله آخر پس از اطمینان از ترکیب کامل رنگ ها به وسیله غلتک یا دستگاه خط کشی به اجرا میپردازید. اما نکات ایمنی و هشدار هایی نیز وجود دارند.

 رنگ ترافیکی 3 جزئی

نکات ایمنی

 • از اضافه نمودن هر گونه تینر به رنگ سه جزئی خودداری کنید.
 • جزء دوم و سوم را به هیچ وجه به طور مستقیم ترکیب نکنید چرا که آتشزا خواهد بود.
 • استنشاق طولانی مدت بخار حلال این رنگ بسیار مضر خواهد بود.
 • در فضای بسته در معرض حلال قرار نگیرید.
 • در صورت تماس با پوست یا چشم با آب فراوان آن را شستشو دهید.
 • در فضای بسته در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود.
 • دور از حرارت، رطوبت و تابش مستقیم نور قرار گیرد.

 

دیبا نقش ژیوان در تلاش است نیاز شما عزیزان به رنگ های صنعتی وترافیکی را  با دانش نو رفع کند. تولید رنگ های ترافیکی 3 جزئی ژیوان که یکی از برترین ها است نتیجه تلاش متخصصان ایرانی است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاوران ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.