قیمت رنگ پلی اورتان

تا به حال به این اندیشیده اید که چگونه رنگ هایی که در ارتباط مستقیم با عوامل تخریب هستند سالم میمانند؟ کشتی ها، فلزات و کف ساختمان ها در ارتباط مستقیم با نور و رطوبت سالم باقی مانند، اما چطور؟ چه نوعی از مواد هستند که سبب مصون ماندن رنگ ها از آسیب مستقیم اشعه خورشید می شوند؟ رنگ های پلی اورتان نوعی از رنگ ها هستند که به عنوان روکش در صنایع کاربرد فراوانی دارند. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل با رنگ های پلی اورتان و خواص آن ها آشنا شوید.

برای خرید و مشاوره با 02691301612 ، 09125691578 ، 09100568307 تماس بگیرید.

polyurethane چیست؟

رنگ پلی اورتان از انواع رنگ های صنعتی دوجزئی است که بر پایه رزین پلی اورتان مورد استفاده قرار می گیرد. پلی اورتان به عنوان یک ترکیب شیمیایی، نخستین بار در سال 1937 در آلمان کشف شد. پلی اورتان ها  به دلیل خواص جالبی که دارند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. این ماده سبب پیشرفت بسیاری در صنعت رنگ شده است. مهم ترین نکته این که برای واکنش شیمیایی نیاز به افزایش دما ندارد.

پلی اورتان ها در اشکال مختلفی چون رنگ، رزین، فوم نرم، فوم سخت و…وجود دارند. یکی از کاربرد های پلی اورتان پوشش لوله های مدفون در خاک به منظور جلوگیری از خوردگی آن است. کاربرد این مواد به سرعت رو به گسترش است. پلی اورتان یک روکش یکپارچه و عالی برای موادی است که از قبل وجود داشته اند. استفاده بر روی چوبی که رنگ نشده سبب پوسته شدن آن می شود.

رنگ های پلی اورتان

رنگ های پلی اورتان در صنعت‌

خواص گسترده این رنگ ها و مقاومت بالای آن ها سبب شده است که از مواد پرکاربرد در صنعت باشند. مقاومت بالا در مقابل نور و اشعه های خورشید از جمله مهم ترین خواص این رنگ ها است. به همین دلیل است که رنگ پلی اورتان اصولا به عنوان روکش در صنعت استفاده میشود. این رنگ در دمای بالای لوله ها سالم می ماند و نسبت به آب و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد. میبینیم که در صنایع کشتی سازی نیز رنگ پلی اورتان بهترین روکش در مرحله آخر است.

پس از رنگ آمیزی در موارد مختلف صنعتی و غیر صنعتی از رنگ پلی اورتان مناسب برای مرحله آخر استفاده میشود. رنگ پلی اورتان به سرعت خشک میشود و ماندگاری فوق العاده بالایی دارد. پلی اورتان با چسبندگی بسیار بالا و پوشش مناسب در صنایع مختلف کاربرد های گوناگونی دارد.

پلی اورتان غول صنایع رنگ

رنگ پلی اورتان بهترین موادی است که در مرحله آخر رنگ آمیزی برای حفاظت از رنگ استفاده میشود. اگر شرایطی مانند تابش مستقیم نور و یا مواد شیمیایی یا سایش وجود دارد نیز پلی اورتان عالی است.این دسته از رنگ ها نسبت به آب وهوای نامساعد و باران های اسیدی مقاومت میکنند. حتی در درجه پایین هم به سرعت خشک می شود و نیاز به درجه حرارت بالا ندارد. ظاهر زیبا و مناسب، کیفیت عالی و حفاظت از رنگ ها در صنایع خودرو و کشتی این رنگ ها را بسیار مهم ساخته است. برخی دیگر از ویژگی های رنگ پلی اورتان:

 • مقاومت در برابر سایش
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی مانند اسید و باز
 • مقاومت نسبت به گچی شدن
 • مقاومت در برابر املاح
 • مقاومت در برابر انواع روغن صنعتی
 • ضربه پذیری بسیار عالی

موارد کاربرد رنگ های پلی اورتان

 1. وسایل و ابزار فلزی که در هوای باز قرار دارند
 2. قطعات خودرو
 3. نرده های فلزی
 4. ماشین آلات صنعتی و کشاورزی
 5. سطح فلزی و غیر فلزی پل ها، کشتی ها، مخازن و تانکر ها
 6. قطعات فلزی در داخل ساختمان مانند مبلمان فلزی
 7. روکش مناسب برای چوب و پلاستیک
 8. و……

طراحی و زیبایی بسیار بالا و با کیفیتی دارد. یک محافط عالی است و سبب کاهش هزینه های بازسازی می شود. تا مدت زمان طولانی سالم باقی می ماند بنابراین ابزار نیز سالم باقی می مانند. پلی اورتان برای انواع سطوح مانند چوب، فلز، پلاستیک، کف و… مناسب است. هنگامی که برای محافظت کف از پلی اورتان استفاده میشود در برابر عوامل طبیعی نیز سالم می ماند. ورود گرد و خاک، گل ، رطوبت و آب به کف در این صورت امکان پذیر نخواهد بود.

مناسب برای انسان و محیط

بخار های مضری که از مواد شیمیایی ساتع مشوند برای سلامت انسان و حیوان مضر هستند. این بخار به طبیعت نیز آسیب میرساند. جالب است که پلی اورتان ها محافظ طبیعت هم هستند. به این صورت که بخار های مضری ساتع نمیکنند. اما در هنگام استفاده مراقب کودکان و حیوانات باشید زیرا این ماده نیز شیمیایی است و استفاده نادرست از آن خطرناک است.

نکات مهم پیش از استفاده:

 • پلی اورتان خاصیت خشک شوندگی سریع دارد بنابراین پس از باز شدن در ظرف به سرعت استفاده کنید.
 • این رنگ  اشتعال زا است پس دور از آتش و جریان برق قرار دهید.
 • این رنگ باید در درجه حرارت 25درجه سانتیگراد نگهداری شود.
 • پیش از استفاده تمامی لوازم رنگ آمیزی و سطح را از آلودگی پاک کنید.
 • رنگ را پیش از استفاده به شکل یکنواخت هم بزنید.
 • عمر این رنگ 6 ساعت است پس به مقدار مناسب آن را ترکیب کنید.

شرکت تولید رنگ دیبا نقش ژیوان پس از انجام پروژه های گوناگون و بسیار تخصصی در این مورد، امروز با تجربه ای مناسب در کنار شما عزیزان است. اگر قصد استفاده از این نوع رنگ ها را دارید پیشنهاد ما به شما دیبا نقش ژیوان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.