رنگ بندی جدول خیابان

رنگ بندی جدول

رنگ جدولی، یکی از انواع رنگ های صنعتی است که به منظور رنگ آمیزی جداول شهری و باغچه ها تولید می شود. رنگ بندی متنوع این محصولات در انواع رنگ های مناسب و زیبا وجود دارند. رنگ جدولی علاوه بر آن که عنصری جهت زیباسازی شهری است، در هر شهر و استان می تواند گوناگون باشد. برای نمونه رنگ بندی جدول خیابان های شیراز با اصفحان می تواند کاملا متفاوت باشد.

رنگبندی جدول خیابان

چرا که این رنگ ها بررسی می شوند و انتخاب می شوند تا نقشی در زیبا نمودن چهره ی شهر ها داشته باشند. رنگ جدولی یکی از مهم ترین المان ها در ایمنی راه و رانندگی است؛ چرا که سبب مشخص شدن حریم جاده در نظر رانندگان و عابران پیاده خواهد شد. مهم ترین نکته در اجرای رنگ جدولی، میزان وضوح و شفافیت رنگی است. دیبا نقش ژیوان، تولید کننده انواع رنگ های جدولی در طیفی بی نظیر از رنگ ها همواره آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان است.

 

استاندارد رنگ بندی جداول شهری

طبق قوانین داخلی و بین المللی در تامین امنیت جاده ها، رنگبندی جداول دارای استاندارد رنگی مشخصی است. عمده طیف رنگی مورد استفاده در این مورد را می توان؛ زرد، سفید، سبز، آبی و مشکی دانست. این رنگ ها به طور خاص به عنوان رنگ های جدولی استفاده می شوند. این رنگ ها در انواع براق، نیمه براق و مات وجود دارند و هم چنین رنگ های جدولی پایه آب نیز تولید می شوند که سازگار با محیط زیست هستند. رنگ جدولی پایه آب محصولی طبیعی است که برای اجرا بر سطح جدول نیازی به رزین  و  مواد شیمیایی ندارد. رنگ های جدولی علاوه بر تمامی مواردی که گفته شده است، تولید می شوند تا از سطح بتن جداول محافظت کنند. این متریال سبب افزایش عمر و دوام جدول نیز خواهد شد هم چنین پس از گذشت زمان و تخریب رنگ جدولی به دست عوامل محیطی و یا انسانی، می توان آن را بازسازی نمود.

 

برای خرید و مشاوره با 02691301612 ، 09125691578 ، 09100568307 تماس بگیرید.
شرکت دیبا نقش ژیوان

 

 

چرا رنگ بندی جدولی دیبا نقش ژیوان؟

 1. قابلیت تنفس پذیری رنگ جدولی دیبا نقش ژیوان
 2. تنوع عالی در رنگبندی جداول
 3. دارای انعکاس مناسب نور و قابلیت دید مناسب
 4. کاملا ضد آب و قابل شستشو است
 5. عدم تخریب رنگ در مقابل اشعه های uv
 6. مقاوم در برابر عوامل طبیعی و تغییرات ناگهانی جوی
 7. مقاوم در برابر آسیب های ناشی از سائیدگی و ضربه
 8. ماندگاری مناسب در اثر گذشت زمان و عدم تغییر رنگ

برای دریافت اطلاعات تکمیلی و اطلاع از رنگبندی رنگ جدول ژیوان می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

 

انواع رنگ بندی جدول خیابان

رنگبندی جدول خیابان

 • رنگ جدولی پلی اورتان
 • رنگ جدولی 2 جزئی اپوکسی
 • رنگ جدولی اکریلیک
 • رنگ جدولی آلکیدی
 • رنگ جدولی پایه آب
 • رنگ جدولی هوا خشک
 • رنگ جدولی نانو

 

رنگ بندی جدولی ایده آل

یکی از مهم ترین نکات برای رنگ آمیزی جداول شهری، سرعت خشک شوندگی رنگ است. بسیار اهمیت دارد که زمان خشک شدن رنگ جدول به میزانی کوتاه باشد که بتوان به سرعت از محدوده استفاده نمود. هم چنین مقاومت در برابر نفوذ انواع آلاینده وگرد و غبار نیز دومین نکته ی حائز اهمیت است. رنگ جدولی اهمیت بسیاری در معابر شهری و امنیت ترافیک جاده ها دارد. بنابراین میزان کیفیت و ماندگاری آن باید اولویت تولید کنندگان باشد.

ترکیب رنگ های مناسب

مهم ترین عنصر در انتخاب رنگ بندی جدولی، استفاده از رنگ هایی مناسب برای ترکیب با یکدیگر است. در اغلب پروژه های جدولی، سطح را به صورت یکی درمیان رنگ می کنند. این تضاد سبب افزایش قدرت دید برای مخاطب و راننده خواهد شد. رنگ جدولی به انواع روش های سنتی و مدرن قابل اجرا است. این شیوه ها مانند استفاده از روش های قدیمی تر که قلم مو و غلطک هستند را هم در بر می گیرد. روش های تازه تر شامل استفاده از انواع ماشین آلات صنعتی ویژه برای رنگ آمیزی، اسپری، اکستروژن و اسکرید هستند.

 

اجرای رنگ جدولی

روش اجرای رنگ جدولی با توجه ویژگی های محیط و متراژ آن مشخص می شوند. بهتر است ابتدا با استفاده از روش هایی مانند فشار بادی و یا فشار هوا به نظافت جداول بپردازیم. پس از آن که تمامی آلودگی ها و گرد و غبار موجود از بین رفت به ترکیب رنگ می پردازیم. سپس زیر سازی و در نهایت رنگ آمیزی با شیوه ای که مناسب تر است انجام می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.