چرا علائم و تجهیزات ترافیکی اهمیت دارند؟

علائم ترافیکی اهمیت

چرا علائم و تجهیزات ترافیکی اهمیت دارند؟

فضای شهرهای مدرن برای حفظ قوانین و امنیت نیاز به ابزار هایی نوین دارند. امروزه در هر کجای جهان راه سازی انجام شده است. تمامی قوانین ترافیکی در پی دستیابی به امنیت در راه ها و جاده ها هستند. این قوانین در سراسر جهان تا میزان مشخصی مشترک هستند. استفاده از علائم و تجهیزات ترافیکی پس از خط کشی جاده ها می تواند مهم ترین عامل در اعلام مفاهیم و انتقال موضوعات به انسان باشد. اهمیت علائم ترافیکی و تجهیزات ترافیکی نه تنها برای افزایش دسترسی و کاهش میزان تصادفات است بلکه برای حفظ سلامت انسان سواره و پیاده تعیین می شود.

پرکاربرد ترین تجهیزات راهنمایی و رانندگی برای مدیریت ترافیکی و افزایش امنیت در رانندگی، علائم ترافیکی هستند. این ابزار ها سبب کاهش آسیب های ناشی از اشتباهات رانندگی خواهند شد. استفاده از تجهیزات ترافیکی در هر کجای جهان که از وسیله نقلیه استفاده می شود ضرورت دارد. بدون توجه به نماد ها و مفاهیم نمی توان جهانی امن و بدون تلفات جانی ناشی از اشتباهات رانندگی را تصور نمود. در این مقاله سعی داریم به اهمیت علائم و تجهیزات ترافیکی بپردازیم. تا انتهای این مقاله با ما در دیبا نقش ژیوان همراه باشید.

علائم ترافیکی

تجهیزات کنترل ترافیک، محور مدیریت ترافیک شهر

مهم ترین عامل در انتقال مفاهیم اساسی به رانندگان و اساس حفظ قانون در شهر، تجهیزات ترافیکی هستند. این تجهیزات شامل سرعت گیر، استاپر پارکینگی، گل میخ، چراغ راهنمایی، تابلو ها، چشم گربه ای و…هستند. هر یک از این تجهیزات ترافیکی دارای اهمیت ویژه و معانی مشخص در جهان هستند. استفاده از این تجهیزات سبب افزایش امنیت شهر و کاهش آسیب های رانندگی خواهد شد. هم چنین بهترین راهنمای رانندگان در طول رانندگی به جهت ادامه دادن مسیر این تجهیزات هستند.

اگر بتوانید یک شهر را بدون استفاده از تجهیزات ترافیکی فرض کنید چه تصویری به ذهن می آید؟ شهری بدون چراغ راهنمایی چگونه است؟ شهری بدون استفاده از ابزار ساده ای مانند سرعت گیر و یا خط کشی جاده ها امنیت دارد؟ اینگونه به میزان اهمیت این ابزار های ترافیکی پی می بریم. اما مهم تر از آن که چه اهمیتی برای این تجهیزات قائل هستیم میزان کیفیت تولید این تجهیزات است. علاوه بر حفظ امنیت، باید به این نکته توجه داشت که ترافیک های شهری هم اهمیت دارند. تجهیزات ترافیکی و توجه به آن ها عاملی مهم در کاهش ترافیک شهری هستند. این تجهیزات باید به اندازه کافی گیرا و مناسب طراحی و تولید شوند. این نماد های ساده معانی بزرگی در خود گنجانده اند.

ویژگی های تجهیزات ترافیکی

 1. مقاومت در برابر اشعه های UV ، این ابزار در 90 درصد از مواقع در مقابل نور هستند.
 2. مقاومت مکانیکی، ابزار هایی چون گل میخ یا چشم گربه ای نیاز به مقاومت دارند.
 3. دوام مناسب، بازسازی و نصب چندباره این تجهیزات وقت گیر و هزینه بر است
 4. سازگار با محیط زیست و سلامت انسان
 5. مقاوم در برابر شرایط جوی مانند طوفان، باد و باران
 6. حفظ امنیت جاده و عدم ایجاد خلل در رانندگی

آیا کیفیت تجهیزات ترافیکی بر امنیت اثیرگذار است؟

چرا علائم و تجهیزات ترافیکی اهمیت دارند؟

متاسفانه بسیاری از رخ داد های جاده ای در بزرگراه ها و در خیابان های داخل شهری به دلیل عدم امنیت ایجاد می شود. این عدم امنیت مربوط به تجهیزات ناکارآمد و بی کیفیت است. تجهیزاتی که یا از عمرشان گذشته و باید جایگزین شوند و یا خط کشی هایی که نیاز به بازسازی و تعمیر دارند. عدم توجه به کیفیت تجهیزات ترافیکی یکی از مهم ترین دلایل اتفاقات و تصادفات جاده ای است. تصور کنید تابلویی برای اعلام پیچ تند در ادامه مسیر به کار گذاشته شده است.

این تابلو انعکاس مناسبی ندارد و چندان واضح و مشخص نیست. راننده حق دارد که حتی متوجه این تابلو نشود. آیا اتفاقی که ممکن است در ادامه این داستان پیش آید تقصیر راننده است؟ تولیدات ترافیکی از مهم ترین محصولاتی هستند که برای حفظ امنیت انسان تولید می شوند. هر گونه کمبود می تواند با زندگی انسان و یا حیوانات بازی کند. برای داشتن جامعه ای به دور از اتفاقات ناخوشایند نیاز داریم که تولید کننده های بهتری باشیم.

برخی از تجهیزات و علائم ترافیکی را بشناسید

 1. چراغ گردان
 2. سرعت گیر
 3. تابلو ترافیکی
 4. مانع ترافیکی
 5. آینه محدب ترافیکی
 6. مخروط ترافیکی
 7. گل میخ
 8. پایه چراغ
 9. بولارد ترافیکی
 10. برچسب شبرنگ
 11. جداکننده ترافیکی
 12. چسب ترافیکی و…

دیبا نقش ژیوان

تجهیزات ترافیکی

شرکت دیبا نقش ژیوان، پیشرو و مدرن به تولید برترین تجهیزات ترافیکی با مرغوبیتی استثنائی می اندیشد. مهندسان و نیروی تولید در ژیوان اندیشه ای به جز فراتر از امروز بودن در سر ندارند. ما سعی داریم تا تمامی نواقص در تمامی تولیدات ترافیکی را برطرف سازیم. حفظ استاندارد های اروپایی و داخلی را در پیش گرفته ایم و به آینده ای روشن با استفاده از تجهیزات با کیفیت می پردازیم. برای دریافت مشاوره با ما در دیبا نقش ژیوان تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *