رنگ ترافیکی دو جزئی

رنگ ترافیکی دو جزئی چیست؟

رنگ ترافیکی از گونه رنگ های صنعتی هستند و موارد کاربرد آنان بسیار وسیع است. توسعه راه ها و زیباسازی شهری سبب شده اند که ترسیم علائم افقی و خط کشی های مربوط به رانندگی مهم شناخته شوند. از این رو است که  صنایع رنگ دست به تولید  رنگ های صنعتی و ویژه ای برای این منظور زده اند. یکی از بهترین انواع رنگ های ترافیکی رنگ دو جزئی است که با کیفیت عالی در دیبا نقش ژیوان تولید می شود. رنگ های دو جزئی از 2 جزء یعنی «رزین» و «عامل پخت» یا به عبارتی هاردنر  تشکیل می شوند.

این رنگ ها بر پایه رزین آکریلیک 2 جزئی ترموپلاست تولید می شوند و پیش از استفاده با جزء دیگری نیز ترکیب می شوند. این محصول انعطاف پذیری استثنائی و مقاومتی کم نظیر دارد. کاربرد های رنگ دو جزئی بسیار فراوان است که با ویژگی های خاص خود تبدیل به یکی از برترین رنگهای صنعتی شده است. اما کیفیت تولید و رعایت استاندارد های داخلی و بین المللی نکته هایی هستند که رنگ ترافیکی دو جزئی ژیوان را متفاومت می کنند. برای آشنایی کامل با رنگ های دو جزئی تا پایان مقاله همراه دیبا نقش ژیوان باشید.

رنگ 2 جزئی دیبا نقش ژیوان

این رنگ یکی از انواع رنگ های ترافیکی سرد محسوب می شود. ما در دیبا نقش ژیوان تجهیزات نوینی برای تولید رنگ های صنعتی به کار گرفته ایم. رنگ های دو جزئی بسیار مناسب برای خط کشی های ممتد و البته منقطع در سطوح مختلفی هستند. این رنگ ها به داشتن مقاومت های فرسایشی عالی مشهورند. این رنگ خاص قابلیتی خاص را ارائه می دهد و آن اجرا به وسیله اسپری و انواع ماشین آلات پاشش رنگ است.

رنگ دو جزئی ژیوان قابلیت اجرا در ضخامت های بالا و استفاده به عنوان هشدار دهنده را دارد. از جمله در ضخامت mm4در حاشیه خیابان ها نیز قابل اجرا است. این رنگ نیازی به حلال رقیق کننده  ندارد و با کیفیت های عالی و دسترسی مناسب برای شما عزیزان وجود دارد. رنگ های ترافیکی به عنوان عاملی در تغییر ظاهر آسفالت های بی روح و نه چندان زیبا در تنوعی مناسب موجود هستند.

موارد کاربرد رنگ ترافیکی 2 جزئی

 • استخر
 • معابر پیاده
 • علائم افقی و رانندگی
 • حاشیه های خیابان به عنوان هشدار دهنده
 • خیابان های داخل شهر و جاده های خارج از شهر

اجزاء تشکیل دهنده رنگ 2 جزئی ژیوان

 1. جزء اول شامل رزین های آکریلیک ترموپلاست، دانه های شیشه ای و پیگمنت است.
 2. جزء دوم شامل هاردنر و یا همان سخت کننده است. این مایع با رنگ اصلی ترکیب می شود.

این رنگ به دلیل استفاده از جزء دوم در ترکیب نهایی دارای قدرت چسبندگی فوق العاده بالایی بر روی سطوحی مانند آسفالت و بتن است. با توجه به آن که رنگ های ترافیکی با حجم بالایی از تردد خودرو و انسان روبرو هستند پس نیاز است که چسبندگی خوبی داشته باشند. این چسبندگی بالا ماندگاری و ثبات رنگ را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در نتیجه همین ویژگی است که مقاومت رنگ در برابر آسیب ها و فشار های مکانیکی افزایش می یابد. بنابراین اگر به دنبال رنگی مناسب برای خط کشی و ایجاد علائم افقی هستید، بهترین انتخاب رنگ دو جزئی است.

ویژگی های رنگ 2 جزئی …

 • مقاومت سایشی بالا
 • مقاومت در برابر فشار مکانیکی و تردد خودرو
 • مقاومت در برابر مواد قلیایی و دیگر مواد شیمیایی و مواد روغنی
 • پوشش دهی بسیار مناسب
 • دارای انعطاف عالی و چسبندگی مناسب
 • مقاومت در برابر رطوبت، باران و آب و هوای نامساعد
 • مقاومت حرارتی بالا و مقاومت در برابر مواد آلوده موجود در جو زمین
 • هزینه مناسب و ثبات بسیار بالا
 • مقاومت در برابر اشعه های مخرب خورشید
 • خشک شوندگی سریع
 • بازتاب مناسب نور در شب
 • ماندگاری و طول عمر عالی
 • دوستدار طبیعت
 • یکی از ویژگی های منحصر در اجرای رنگ های ترافیکی ژیوان، نظارت کاملا تخصصی و دقیق در پروژه های متعددی است که انجام شده است.

عوامل فرسودگی رنگ ترافیکی در زمان کوتاه

از جمله مهم ترین این عوامل استفاده از رنگ ترافیکی در حجم بسیار کم است. از دیگر عوامل می توان به استفاده از رنگ های بسیار رقیق اشاره نمود. هم چنین وجود شن و یا خرده سنگ زیر کار نیز در نتیجه پایانی تاثیر بدی می گذارند. وجود آلودگی های دیگر در هنگام اجرای رنگ در بستر زمین نیز می تواند مخرب باشند. رطوبت بالای محیط نیز سبب فرسودگی زود هنگام رنگ می شود.

رنگ دیبا نقش ژیوان مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد. زمان مناسب و نحوه دقیق اجرای رنگ بسیار مهم هستند. ما در دیبا نقش ژیوان آماده انجام پروژه های شما عزیزان هستیم. مجریان متخصص و با تجربه ما پس از تجربه های متعدد امروز متخصصانی ماهر و کارآزموده هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در دیبا نقش ژیوان تماس بگیرید.

پیش از اجرا

از شرایط مناسب آب و هوایی اطمینان حاصل نمائید. شرایط موجود در سطح مورد نظر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خواص رنگ در اجرای عالی چندین برابر بهتر عمل می کنند. بنابراین سطح باید از آلودگی، گرد و غبار، چربی و رنگ قبلی پاک شود. برای تمیز نمودن سطح می توان از فشار بادی و یا انواع تینر های موجود استفاده نمود. برای تهیه بهترین انواع تینر نیز می توانید با ما تماس بگیرید. برای اجرای رنگ 2 جزئی باید ابتدابا چسب های 5 سانتی متری محل رنگ آمیزی را مشخص نمود. و سپس پس از مخلوط نمودن رنگ ها به ترسیم خطوط پرداخت.

 

اجرا 

برای اجرا ابتدا رنگ اصلی و هاردنر را به خوبی مخلوط کرده و کاملا هم می زنیم. این رنگ ها نباید به صورت جدا در ترکیب باشند. سپس به وسیله غلتک و یا کاردک به اجرا می پردازیم. رنگ های 2 جزئی را میتوان هم به روش های دستی و هم با تجهیزات نوین و اسپری های پاشش مختلف اجرا نمود. خشک شدن رنگ های 2 جزئی نیز 2 مرحله دارند که در 10 دقیقه اول رنگ به صورت سطحی خشک می شود. سپس پس از یک ساعت رنگ به صورت کامل خشک می شود. این رنگ ها به دلیل خشک شوندگی سریع برای پروژه های بازسازی و ترمیم، که در دست استفاده هستند نیز مناسب است.

رنگ ترافیکی دو جزئی

دیبا نقش ژیوان تلاش دارد با مهندسان و متخصصان ایرانی به استاندارد های جهانی برسد. هدف ما تولیدات وسیع و باکیفیت است که با تکیه بر تجهیزان نوین و مدرن خود به دست آورده ایم. برای تهیه و سفارش رنگ های ترافیکی دو جزئی ژیوان با ما تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.