رنگ ترافیکی تک جزئی

رنگ ترافیکی تک جزئی

رنگ های صنعتی امروزه تبدیل به یکی از تولیدات مهم و البته ضروری در میان انواع رنگ ها شده اند. رنگ های ترافیکی به دسته ای از رنگ های صنعتی گفته می شود که برای ترسیم خط کشی ها و  علائم افقی و ترافیکی بر روی جاده ها استفاده می شوند. این رنگ ها را در خیابان های شهر دیده اید که به زیبایی اجرا شده اند و چهره سرد و یکنواخت خیابان را تغییر داده اند. زیبایی این رنگ ها می توانند آسفالت های تیره و نه چندان زیبا را تبدیل به یک بستر مناسب برای اجرای نماد های رانندگی کنند. رنگ ترافیکی تک جزئی یکی از انواع رنگ های ترافیکی هستند که به شدت مورد توجه قرار گرفته اند. رنگ های ترافیکی تک جرئی و یا دیگر انواع رنگ های ترافیکی تنها به دلیل زیباسازی مورد استفاده  نیستند.

 رنگ ترافیکی تک جزئیدر واقع وجود این خط کشی ها و گاه نوشته ها و علامت خطر و دیگر علامت ها بسیار ضروری ومهم هستند. یکی از عوامل اصلی در کاهش ترافیک جاده ها و البته کاهش تصادفات رانندگی همین علائم رانندگی هستند که به علائم افقی مشهورند. از بهترین انواع رنگ های ترافیکی، رنگ های تک جزئی هستند. رنگ ترافیکی تک جزئی ژیوان یکی از برترین رنگ های موجود است که با تکنولوژی روز و دوستدار محیط زیست تولید می شوند. این رنگ ها با هزینه ای مناسب تولید می شوند و اکنون در خیابان های شهر های مختلف در ایران عزیز قابل مشاهده هستند. اگر قصد خرید رنگ های ترافیکی تک جزئی را دارید تا انتهای این مقاله همراه دیبا نقش ژیوان باشید.

رنگ تک جزئی چیست؟

این رنگ ها در انواع رنگ های تک جزئی سرد و رنگ های تک جزئی گرم تولید می شوند. این نوع از رنگ ها تنها از یک جزء تشکیل شده اند. رنگ های ترافیکی ممکن است 2 یا چند جزئی نیز باشند. اما رنگ های تک جزئی در قوطی به صورت تک هستند. این رنگ ها بر پایه حلال های گوناگونی از جمله رزین های آلکیدی، آکریلیک و کلروکائو چو رقیق می شوند. برخی از رنگ ها نیز بر پایه آب رقیق می شوند که از گونه دوستدار طبیعت هستند و ضرری برای محیط زیست ندارند.

رنگ های تک جزئی بر پایه رزین های آکریلیک امروزه بسیار مورد استقبال استفاده کنندگان قرار گرفته اند. این رنگ ها با ویژگی های بسیار عالی و مناسب برای خیابان ها و جاده های درون و برون شهری در دسترس هستند. ما در دیبا نقش ژیوان تلاش کرده ایم شرایط آب و هوایی ایران سبز را در نظر داشته. رنگ های تک جزئی در ژیوان با تلاش مهندسان و متخصصان عزیز ایرانی تولید می شوند. هدف ما تولید بهترین نمونه رنگ ترافیکی تک جزئی است و از لحاظ مرغوبیت این کالا و دسترسی و البته هزینه به صرفه تا به امروز بهترین بوده ایم. در ادامه ویژگی هایی که رنگ ترافیکی تک جزئی باید داشته باشد را می خوانیم.

ویژگی های رنگ ترافیکی تک جزئی

 • مقاومت بالا در برابر فشار مکانیکی و تردد خودرو
 • مقاومت سایشی
 • مقاومت نسبت به اشعه های خورشید
 • مقاومت در برابر رطوبت و آب و هوای نا مساعد
 • مقاومت حرارتی
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
 • مقاومت در برابر مواد روغنی
 • ماندگاری و ثبات در برابر گذشت زمان
 • ترک بر نداشتن
 • قابلیت بازسازی و ترمیم

انواع رنگ های تک جزئی

رنگ های تک جزئی به نسبت دما بر 2 نوع کلی تقسیم می شوند.

 1. رنگ تک جزئی سرد

 2. رنگ تک جزئی گرم

تفاوت این 2 در اجرای آن ها و دمای محیط است. این که در چه محیطی نیاز به اجرای رنگ تک جزئی داریم مشخص کننده انتخاب رنگ است. مناطق مختلف آب و هوای مختلفی دارند و آب و هوای محیط بر ماندگاری و ثبات رنگ تاثیر گذار است. مناطق کویری در ایران اختلاف بسیاری با مناطق کوهستانی دارند و دما بسیار متغیر است. پس رنگ مناسب با هر دما باید در جاده ها و خیابان ها به کار برود. نوع اول برای ترکیب اجزای رنگ نیاز به دمای بالا ندارد و در دمای پائین هم قابل اجرا است. نوع دوم برای ترکیب نیاز به دمای مشخصی دارد تا بتوان بر روی محیط اجرا کرد.

ویژگی های رنگ تک جزئی ژیوان

 1. قابلیت اجرا بر روی سطوح گوناگونی مانند بتن و آسفالت
 2. دانه بندی مناسب و فرمولاسین خاص
 3. بازتاب نور و کیفیت رنگی در شب
 4. عدم تغییر فام رنگ در مقابل نور
 5. مقاومت عالی در برابر تخریب و آسیب
 6. مقاومت بالا در برابر تردد خودرو
 7. چسبندگی منحصر
 8. خشک شوندگی سریع
 9. مناسب برای درون و بیرون شهر ها
 10. مناسب برای آب و هوای مختلف و نامساعد
 11. مقاومت در برابر عوامل تخریب کننده جوی
 12. مقاومت در برابر رطوبت و باران شدید
 13. مقاومت در برابر گرد و خاک و آلودگی های محیط
 14. زیبایی ظاهر و تنوع فوق العاده رنگی
 15. ثبات بالا و ماندگاری بسیار طولانی

 

انواع روش اجرای رنگ ترافیکی

برای اجرای رنگ ترافیکی تک جزئی روش های گوناگونی به نسبت شرایط و نوع رنگ استفاده می شود. از جمله اجرای رنگ ترافیکی به وسیله اسپری، اسکرید، اکستروژن و روش های اجرای دستی از این موارد هستند. استفاده از روش دستی با استفاده از کاردک و غلطت صورت میپذیرد و تنها بر روی بستری از آسفالت که دارای دانه بندی مناسب باشد قابل اجرا است. در غیر این صورت روش های دیگر در نظر گرفته می شود. برای اجرای رنگ با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی که موجب تخریب رنگ نشود اقدام می کنیم. در مکان های در حال استفاده نیز رنگ تک جزئی ژیوان را پیشنهاد می دهیم چرا که با مرغوبیت بالا سرعت خشک شوندگی بسیار مناسبی دارد.

 رنگ ترافیکی تک جزئی

 

پیش از اجرا…

بستر خیابان  محیطی دارای آلودگی ها  و گرد و غبار فراوان است. برای اجرای رنگ ترافیکی باید از پیش اقدام به تمیز نمودن محیط و تخریب رنگ های قدیمی نمود. با استفاده از تجهیزات مناسب و روش هایی چون فشار بادی و یا تینر های مناسب اقدام به از بین بردن مواد روغنی و آلودگی های شیمیایی و محیطی می کنیم.

 رنگ ترافیکی تک جزئی

دیبا نقش ژیوان هدف ما رضایت و خشنودی مشتریان عزیز پس از استفاده از رنگ های صنعتی و غیره است. سعیی داریم تجهیزات مدرن را از جای جای جهان به ایران عزیز بیاوریم و به کمک مهندسان توانمد خود اقدام به تولید و ارائه مرغوب ترین محصولات کنیم. اگر قصد خرید رنگ های ترافیکی تک جزئی را دارید با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.