رنگ جدولی

معرفی رنگ جدولی

امروز که در خیابان قدم می گذارید به حاشیه های آن نگاه کنید. تا به حال جدول های کنار خیابان نظر شما را جلب کرده اند؟ جدول های محل زندگی شما چه رنگی دارند؟ آبی، سبز، قرمز؟ شاید به نظر شما بی اهمیت باشد که جدول ها به چه رنگی باشند. یا اصلا رنگی داشته باشند یا نه. اما هم از نظر زیبایی شناسی در شهر ها، و هم از نظر تصادفات رانندگی این رنگ ها مهم هستند. مرغوبیت رنگ جدول نکته ای بسیار مهم است. چرا که پوشش دهی و چسبندگی در رنگهای جدولی دو عامل بسیار اساسی هستند. در صورتی که به دلایل ترافیکی و قوانین رانندگی وجود رنگ جدول الزامی است، اگر این رنگ ها مرغوبیت نداشته باشند و به راحتی تخریب شوند هزینه های بسیاری ایجاد می شوند.

 

اجرای رنگ جدولی

در صورت تخریب رنگ به دلایل شرایط جوی و آلودگی های محیطی به سرعت باید اقدام به بازسازی این رنگ ها نمود که بسیار پرهزینه است. بنابراین کیفیت رنگ جدولی و ماندگاری آن نخست برای حفظ زیباسازی شهری و سپس برای حفظ قوانین ضروری است. اما رنگ های جدولی چه ویژگی خاصی را با خود به همراه دارند؟ بهترین نوع رنگ برای رنگ آمیزی جدول های خیابان کدام است؟ اگر قصد تهیه رنگهای جدولی دارید تا انتهای این مقاله همراه ما در دیبا نقش ژیوان باشید.

رنگ آمیزی جداول شهری به وسیله متریال ویژه ای به نام رنگ جدولی با سرعت خشک شوندگی عالی و قابلیت های ایده آل انجام می شود. رنگ جدولی، محافظ سطح جدول است و از یک سو عامل زیباسازی شهری نیز محسوب می شود. جداول شهر ها محدوده خیابان را مشخص می کنند و برای حفظ امنیت راه ها از ارزش بالایی برخوردار هستند. از انواع متداول رنگ جدولی می توان به رنگ جدولی پایه آب، رنگ جدولی تک جزئی، رنگ جدولی بر پایه رزین های آکریلیک، رنگ جدولی نانو، رنگ جدولی پلی یورتان و رنگ جدولی اپوکسی دو جزئی اشاره نمود.

رنگ جدولی

مهم ترین ویژگی های رنگ جدولی چسبندگی و انعطاف مناسب، مقاومت در برابر عوامل محیطی و تغییرات آب و هوایی، مقاومت در برابر آب و رطوبت و دوام و ماندگاری مناسب هستند. انواع رنگ مناسب برای سطح جداول بتنی نیز موجود است که علاوه بر کیفیت دید مناسب، دارای توان مقاومتی در برابر سایش نیز هستند. مهم ترین رنگ های جدولی زرد، سفید، سبز، آبی و قرمز هستند که در چشم راننده به خوبی جلب توجه می کنند.

اجرای رنگ جدولی

رنگ جدولی

نحوه اجرای رنگ جدولی، بر اساس 2 روش سنتی و مدرن انجام می شود. در روش سنتی اغلب با پروژه هایی در مسافت کم روبرو هستیم. بنابراین استفاده از قلم مو و غلطتک مناسب تر خواهد بود. اما هنگامی که مسافت طولاتی تر می شود، بهترین راه استفاده از تجهیزات مدرن است تا بهترین نتیجه حاصل شود. اجرای رنگ جدول با استفاده از تجهیزات نوین، دارای کیفیت و ماندگاری مناسب تری خواهد بود.

نحوه اجرای رنگ ترافیکی می تواند بر مقاومت آن در برابر عوامل مخرب موثر باشد. هم چنین اجرای رنگ جدولی به وسیله ماشین آلات ویژه، در سرعت خشک شوندگی رنگ نیز نقش اساسی خواهد داشت. تیم متخصص دیبا نقش ژیوان، با استفاده از برترین متریال رنگی با استاندارد های داخلی و ابزار آلات مدرن، آماده ارائه خدمات اجرای رنگ جدولی به شما عزیزان هستند. برای اطلاع از قیمت رنگ جدولی با ما در تماس باشید.

مهم ترین ویژگی رنگهای جدولی

رنگی که انتخاب می شود تا برای رنگ آمیزی جدول ها استفاده شود باید به شدت خاص باشد. قلم خوری در رنگهای جدولی بسیار مهم است. سطح کار از فولاد یا بتن است پس باید رنگ با چسبندگی و قلم خوری عالی انتخاب شود. امروزه رنگ های مخصوصی برای رنگ آمیزی جدول ها تولید می شوند. به خصوص رنگ هایی که شرکت تولید رنگ ژیوان با بهترین فن آوری و تخصصی ترین ماشین آلات تولید می کند.

معرفی رنگ جدولی ژیوان

ما در دیبا نقش ژیوان از به روز ترین تجهیزات و بزار برای تولید رنگهای جدولی استفاده می کنیم.  این رنگ ها با میزان مناسبی از چسبندگی، کیفیت بالای رنگ ها، تنوع بسیار زیاد، خشک شوندگی سریع و آسان ارائه می شوند. دوام این رنگ ها با توجه به پروژه های بسیاری که انجام شده اند به شدت بالا و منحصر بفرد است. هم چنین از نکات مهم و بسیار تاثیر گذار در اجرای رنگ ترافیکی و رنگ جدولی استفاده از تینر مناسب است. استفاده از تینر سبب بهبود خواص رنگ های جدولی و افزایش سرعت خشک شدن نیز می شود.

شرایط رنگ آمیزی جدول ها

مهم ترین ویژگی رنگهای جدولی که شرایط رنگ آمیزی را بهبود نیز میبخشد سرعت خشک شدن است. در صورتی که زمان بیش از حد باشد، ممکن است در محیط خیابان دچار آسیب شوند. اطمینان یافتن از شرایط مناسب آب و هوایی و مراقبت از رنگ در زمان مشخص نیز اهمیت دارد. رنگهای جدولی اصولا با فرمولاسیون خاصی تولید می شوند تا نسبت به آلودگی مقاوم باشند.

این رنگ ها در تمام طول روز در معرض خطر تخریب به دست عواملی چون نور خورشید و رطوبت هستند. آیا کیفیت رنگهای جدولی از نظر شما اهمیت ندارد؟ رنگ های جدول شرکت رنگ ژیوان با حداقل زمان خشک شوندگی بهترین رنگها را تولید نموده است.

معرفی رنگ جدولی ژیوان

سلامت رنگ و محیط زیست

اهمیت بزرگی که در رنگ آمیزی محیط های بیرونی وجود دارد حلال رنگ ها هستند. در صورتی که رنگ ها پایه آب باشند و بدون نیاز به حلال نفتی رقیق شوند محیط زیست نیز سالم می ماند. رنگهای جدولی شرکت ژیوان پایه آب هستند و  با محیط زیست سازگار دارند.

انواع رنگ های جداول

 • رنگهای جدولی ژیوان؛ بالاترین سطح کیفیت، خشک شوندگی بسیار آسان، کیفیت بالا، غلظت مناسب.
 • رنگ آکریلیک؛ غلظت بسیار بالا، رنگ آمیزی آسان، خشک شوندگی بسیار آسان و چسبندگی کافی.
 • رنگ آلکیدی؛ انعطاف بسیار بالا، چسبندگی فوق العاده، براق بودن، زیبایی و تنوع چشم نواز.

پیش از رنگ آمیزی

رنگ آمیزی جداول نیاز به شرایط خاصی دارد تا رنگ روی سطح جدول جلوه خوبی داشته باشد. برای مثال:

 1. عاری از جرم های فیزیکی، روغن وچربی، آلودگی و غبار باشد.
 2. عاری از رطوبت باشد، خشک و بدون هیچ گونه مانعی که عمر رنگ را کاهش دهد.
 3. خرده رنگ هایی که از پیش مانده باید کاملا از بین بروند.
 4. حفره ها با سیمان پر شوند.

رنگ جدولی

رنگ آمیزی

رنگ آمیزی جداول به 2 صورت انجام می شود و این که چه نوع مناسب تر است بستگی به شرایطی دارد. با بررسی مناسبی که توسط کارشناسان صورت می گیرد بهترین نوع رنگ آمیزی انتخاب می گردد. روش اول برای مسافت های بسیار کوتاه و روش دوم برای مسافت های طولانی مناسب هستند. متخصصان ما پس از انجام پروژه های رنگ جدول در نقاط مختلف ایران عزیز تجربه لازم را کسب نموده اند. ما آماده ارائه خدمات فروش و اجرای رنگ های جدولی به شما عزیزان هستیم.

 1. رنگ آمیزی با قلم های مخصوص، سرعت آن کند تر است و نیروی انسانی بیشتری نیاز دارد. معمولا برای رنگ آمیزی جداول باغچه ها و پروژه های محدود به کار می  رود. این روش بسیار کمتر استفاده می شود و برای مسافت های طولانی کاربرد ندارد.
 2. رنگ آمیزی با ماشین آلات، بهترین روش برای رنگ آمیزی جدول است. امروزه ابزار و ماشین آلات بسیار مناسبی به این منظور وجود دارند. رنگ آمیزی پرفشار است و عمر و ماندگاری آن به شدت افزایش می یابد. دیگر مسافت مطرح نیست و هر مسافتی را پوشش می دهد.

ویژگی های رنگ جدولی ژیوان

 • مقاوت بالا در برابر باران، آسیب های طبیعی، اشعه های طبیعی و نور خورشید.
 • قابل شستشو پس از رنگ آمیزی.
 • پوشش دهی بسیار بالا و نفوذ عالی.
 • ماندگار برای مدت طلانی.
 • استفاده از بهرین ابزار آلات و ماشین آلات رنگ آمیزی.
 • زیبایی و تنوع بسیار بالا.

معرفی رنگهای جدولی براق، مات و پایه آب

چهره خیابان ها و کوچه های شهر را با دقت بنگرید، رنگ ها روح به ظاهر سنگی و سرد آن ها بخشیده اند. رنگهای جدولی از گونه رنگ های ترافیکی صنعتی هستند. به دلیل شرایط طبیعی و آسیب های وارده به رنگ های جدولی اصولا با فرمولاسیون خاصی دست به تولید آن ها می زنند. رنگهای جدولی تنها به دلیل زیباسازی شهر ها تولید نمی شوند.

در قوانین ترافیکی کشورها و برای راهنمایی رانندگان این رنگ ها نیاز هستند. جدولها باید به شکل خاصی رنگ آمیزی شوند تا از بتنی که در تولیدآن استفاده شده نیز محافظت کنند. این رنگ ها استحکام جداول در برابر آسیب ها را افزایش می دهند و به این وسیله عمر آن ها را افزایش می دهند.

نحوه رنگ آمیزی جدول ها و نوع رنگ هایی که به کار می روند بسیار حائز اهمیت هستند. چسبندگی و انعطاف رنگ از مهم ترین نکات در تولید رنگ های جدولی است. شاید مهم ترین نکته در  انتخاب رنگ جدولی را بتوان قدرت خشک شوندگی در کوتاه مدت دانست. معابر خیابان دائما در حال استفاده هستند. پس مدت زمان زیادی نمی شود آن ها را مسدود کرد. سرعت خشک شدن در این موارد بسیار اهمیت دارند. رنگ های جدولی در انواع مختلف و با ویژگی های گوناگون تولید می شوند.

رنگ جدولی

حتما به دنبال مرغوبیت اصل و کیفیت انکار ناپذیر هستید، ما در دیبا نقش ژیوان با تجهیزات مدرن و مهندسی بین المللی در حال تولید انواع رنگ های صنعتی هستیم. تخصص اصلی ما در تولید رنگ های ترافیکی است. پروژه های بسیار در سراسر ایران و موفقیت صد در صدی ما در جلب نظر مشتریان تاییدی بر این ماجرا است.

چرا باید از رنگ جدولی استفاده کنیم؟

 • مشخص شدن مسیر عبور و حریم خیابان
 • زیباسازی شهری
 • افزایش عمر جداول و حفاظت در برابر آسیب های طبیعی
 • شناسائی حریم خیابان در شب برای رانندگان

رنگ جدولی براق

رنگهای جدولی پایه آب از انواع پر مخاطب و محبوب هستند. مزایای بسیار و زیبایی فوق العاده در این رنگ ها از عوامل محبوبیت آن ها است. این رنگ ها بر پایه رزین های آکریلیک پایه آب هستند. رنگ جدولی براق به دلیل چسبندگی به شدت عالی مشهور است و از رنگ های با انعطاف بسیار بالا است. این رنگ بر روی سطوح مختلفی مانند سیمان و بتن نیز دوام بالایی دارد.

اصولا رنگ جدول براق ماندگار است و عمر بالایی دارد. چرا که این رنگ در برابر آسیب هایی مانند نور به شدت مقاوم است. ثبات رنگ و کیفیت آن در برابر اشعه های خورشید نیز بی نظیر است و در انواع دیگر رنگ های ترافیکی کمتر دیده می شود. رنگ جدولی براق دیبا نقش ژیوان با براقیت شگفت انگیز و پوشش دهی خاص تولید می شود. که قابلیت شستشو نیز دارد.

رنگ جدولی

ویژگی های رنگ براق ژیوان

 1. تنفس پذیری
 2. پوسته و ورقه ای نشدن پس از مدت ها
 3. ضد آب
 4. قابلیت شستشو به انواع روش های رایج
 5. مقاوم در برابر ضربه وفشار های ناشی از عوامل انسانی و طبیعی
 6. مقاومت در برابر سایش
 7. حالت طبیعی و براقیت زیبا
 8. پوشش دهی بالای 98 درصد
 9. پر شدن سطح و نفوذ ناپذیری
 10. مقاوم در برابر حرارت
 11. مقاوم در برابر رطوبت و آب

رنگ جدولی پایه آب

اگر دوستدار طبیعت هستید پس پیشنهاد ما به شما این نوع خاص رنگهای جدولی است. رنگ جدول پایه آب برای سلامت محیط زیست ساخته شده است و از حلال های نفتی در آن استفاده نمی شود. این رنگ بر پایه آب استفاده می شود. رنگ جدولی پایه آب با تکنولوژی ویژه ای که در دیبا نقش ژیوان به روز شده است تولید می شود. این رنگ خاص با فرمولاسیون نو و بدون آسیب به طبیعت است. رنگ جدولی پایه آب بر پایه رزین های پایه آب طراحی و تولید می شود. اما قابلیت چسبندگی و انعطاف بالا در این رنگ ها نیز مثال زدنی نیستند.

فرمول مدرن و خاص در تولید این رنگ ها سبب شده است تا به شدت چسبندگی بالایی داشته باشند. و به علاوه سرعت خشک شوندگی بسیار بالا در این نوع از رنگ های ترافیکی نیز باعث جذب مخاطبان بسیاری شده است. این رنگ های پایه آب مقاومت بالایی نیز در برابر نفوذ آب دارند. قابلیت پاک شوندگی و شستشو در این رنگ ها نیز آن ها را نزد مشتریان محبوب نموده است.

رنگ جدولی

ویژگی های رنگ پایه آب

 1. ثبات رنگ در برابر آسیب ها و عدم کاهش کیفیت
 2. حفاظت از محیط زیست و عدم تخریب طبیعت
 3. پوشش دهی بالا در سطح کم
 4. ماندگاری و طول عمر بسیار بالا و باور نکردنی
 5. تهیه شده بر پایه نانو تکنولوژی
 6. مهندسی نوین
 7. عدم نفوذ گرد و غبار
 8. مقاومت در برابر نور و اشعه های مضر
 9. حفاظت از سطح جدول در برابر تخریب انسانی مانند فشار و ضربه
 10. مقاومت در برابر حرارت

رنگ جدولی مات

رنگ های جدولی مات از انواع رنگ های ترافیکی هستند که مشتریان بسیاری دارند. این رنگ براقیت رنگهای جدولی براق را ندارند. اما زیبایی آن نیز در سطح همه شهر ها قابل مشاهده است. رنگهای جدولی مات دارای مزایای بسیاری است و بر پایه رزین های آکریلیک تولید می شود. مقاومت بسیار بالای فیزیکی و مقاومت بالای از مزایای اصلی این نوع رنگ ها هستند.

رنگ جدولی

شرایط انبارداری رنگ جدولی

شرایط انبارداری رنگهای روغنی اعم از جدولی یا ساختمانی و صنعتی در صورت بسته بودن کامل درب و اینکه تینر نخورده باشد در دمای حداکثر ۳۰درجه سانتی گراد به دور از تابش مستقیم آفتاب یکسال پس از تولید میباشد

نحوه اجرا رنگهای جدولی مات

پس از بررسی شرایط جوی و اطمینان از مساعد بودن آب و هوا اقدام به رنگ آمیزی می کنیم. شرایط سطح جدول و پاکیزه بودن آن را بررسی می کنیم و در صورت وجود آلودگی، گرد و غبار و رنگ قبلی باید آن هارا تمیز کنیم. حتما باید چربی ها و رنگ های قدیمی به روش های رایج تمیز شوند. سپس از خشک بودن سطح اطمینان حاصل کرده و به یکی از شیوه های مناسب رنگ آمیزی را شروع می کنیم.

شرکت دیبا نقش ژیوان پس از انجام پروژه های رنگ آمیزی با هزاران کیلومتر وسعت، بهترین را ارائه می دهد. تجربه کافی و ماشین آلات تخصصی در کنار کیفیت بالای رنگ ها هدیه شرکت ژیوان به مشتریان است. مشاوران ما آماده پاسخ دهی به سوالات شما عزیزان هستند. برای اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

رنگ جدولی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.